Nie tylko kobiet dotyczy problem słabych, podatnych na uszkodzenia oraz rzadkich włosów. Coraz częściej z takimi problemami borykają się również panowie. Co jest tego przyczyną oraz jak wzmocnić włosy, bez narażania się na duże koszty i ryzyko niepowodzenia? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w tym artykule.

Jakie są przyczyny słabych i rzadkich włosów?

Uwarunkowania genetyczne, podatność na przesuszanie, nieprawidłowe podejście do pielęgnacji włosów, palenie papierosów, niedobory witamin w organizmie, zła dieta. To wszystko to najczęstsze przyczyny, dlaczego mamy rzadkie włosy. Czy można to zrobić? Czy dostępne w sprzedaży szampony na porost włosów są skuteczne, czy lepiej sięgnąć po bardziej sprawdzone środki i metody, zarówno te domowe, jak i przygotowane w warunkach laboratoryjnych?

Wzmocnienie włosów jest łatwiejsze niż sądzisz

Poprawa kondycji włosów zawsze rozpoczyna się od cebulki włosów oraz kondycji skóry głowy. Wiele osób nieświadomie zaniedbuje skórę głowy, stosując źle dobrane szampony, nie spłukując jej wystarczająco dokładnie, przesuszając podczas suszenia włosów oraz narażając skórę głowy na działanie czynników zewnętrznych. Wzmocnienie włosów powinno być realizowane 2 metodami — od zewnątrz i od wewnątrz. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych metod wzmocnienia włosów w warunkach domowych.

Odżywki na osłabione włosy — najprostszym sposobem na lepszą kondycję włosów jest stosowanie dedykowanych odżywek. Nakładamy je na wilgotne włosy, wmasowujemy w nie oraz skórę głowy i pozostawiamy do wchłonięcia. Preparaty z kompleksami witamin pozwalają uzyskać mocne włosy i przyspieszają ich wzrost. Na wzrost włosów szczególnie polecamy kosmetyki zawierające wyciągi roślinne, które są bezpieczne dla naszego zdrowia i skóry.

Sposób na wypadające włosy — nawet zdrowe włosy wypadają codziennie w ilościach liczonych w setkach sztuk. Jest to zupełnie naturalne i organizm w ten sposób przygotowuje miejsce pod przyrost nowych włosów, usuwając te zniszczone. Jeśli włosy rosną szybciej niż te, które nam wypadają, nie należy się tym przejmować. Gorzej, jeśli mamy deficyt włosów i wypadają one szybciej, niż pojawiają się nowe. Pomóc może peeling skóry głowy, usuwający zniszczony naskórek. Na wypadanie włosów warto także stosować kwasy tłuszczowe omega-3, które w ilości większej niż do tej pory powinny pojawić się w diecie. Jeśli nie możemy ich przyjmować w naturalnej postaci, należy włączyć do codziennej diety suplementację.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ