Zaburzenia erekcji to taki rodzaj niezdolności zachowania wzwodu członka na chwila, który był pasujący do wykonania zadowalającego kontaktu płciowego. Lub można leczyć zaburzenia erekcji i jakie środki wspomagają wzwód? Problemy z erekcją bardzo bardzo wpływają na samoocenę mężczyzny. Możliwość do osiągania wzwodu prącia jeszcze są traktowane jako potwierdzenie zdrowia i doskonałej sprawności fizycznej. Zaburzenia erekcji oddziałują niekorzystnie także na jakość życia płciowego, a nie tylko, partnerek mężczyzn, którzy borykają się z tego sposobie dolegliwościami. Najnowsze analizowania pokazują, że w Polsce na problemy z erekcją choruje blisko 1,5 miliona mężczyzn po 35 roku bycia (tylko 15% z nich zgłasza się do lekarza po pomoc). Światowe dane informują, że przeszło połowa chorych to osoby pomiędzy 40 oraz 60 rokiem życia.

Zaburzenia erekcji – czym są i które potrafią być etiologie?

Problemy z erekcją polegają na niezdolności do uzyskania i zachowania wzwodu prącia, co uniemożliwia odbycie kontaktu płciowego. Do ważnych etiologii zaburzeń erekcji można zaliczyć m.in. zaburzenia hormonalne oraz nieodpowiedni styl życia: bycie w pośpiechu, stres, niewłaściwą dietę, palenie papierosów czy także spożywanie nadmiernych liczby alkoholu. Problemy z potencją wynikają także z choroby, takich jak: cukrzyca, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, miażdżyca, zaburzenia krążenia lub przerost gruczołu krokowego. Impotencję może skutkować stosowanie pewnych środków: przeciwdepresyjnych, uspokajających czy obniżających ciśnienie tętnicze. Zaburzenia erekcji mogą być wywołane przez rozmaite elementy, zatem tę nieprzyjemną choroba należałoby skonsultować z lekarzem.

co może pomóc na zaburzenia erekcji u mężczyzn

Podział zaburzeń:

Zaburzenia erekcji można rozłożyć w zależności od przyjętego kryterium na:
Kryterium przyczynowe:
•organiczne (przypadłość lub zniszczenie ruchowe, nacisk środków, używek),
•psychogenne,
•mieszane (obie grupy etiologii i elementów odgrywają rolę).
Kryterium starcie:
•trwające całe życie (pierwotne),
•nabyte (wtórne).
Kryterium sytuacyjne:
•zgeneralizowane (występują we każdych sytuacjach i okolicznościach),
•sytuacyjne (dane miejsca, okoliczności, nie ze każdymi partnerkami/partnerami, podczas kontaktu z partnerką/partnerem, natomiast nie podczas masturbacji).
Stopień nasilenia:
•delikatne,
•umiarkowane,
•głębokie.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Najpopularniejszą etiologią zaburzeń erekcji nie jest deficyt testosteronu. Zmiany miażdżycowe i hipogonadyzm to ważne etiologie tego rodzaju zaburzeń. Jednakże wyrównywanie poziomu testosteronu ma zbawienny wpływ na erekcję i libido. Poprawę dostrzega się u blisko 70% mężczyzn, których generalna forma życia wzrosła. Zwiększyła się również radość z życia płciowego .

Sposoby na potencję

Od chwili, jeśli wprowadzono Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 ( PDE5), leczenie zaburzeń erekcji stawało się o znacznie odpowiedniejsze. Sposoby na potencję, których czynnikiem są inhibitory (np. sildenafil), oddziałują w ten sposób, że trzymają wzwód prącia przez kilka godzin. Środki z tej większości wykazują funkcjonowanie przy jednoczesnej stymulacji ruchowej ze strony partnerki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ