Każde – nawet najpiękniejsze – wnętrze może się nieco nudzić po jakimś czasie użytkowania. Remont umożliwia gruntowną zmianę. Jednak, co zrobić w sytuacji, kiedy brakuje na to odpowiednich środków? Okazuje się, że nie trzeba tracić czasu ani pieniędzy, aby pomieszczenie wyglądało inaczej. Wystarczy jakiś obraz, fotografie albo ładna fototapeta. Oto ciekawe sposoby na szybką i tanią metamorfozę wnętrza.

Sposób pierwszy, czyli domowa galeria ścienna

Zdjęcia rodzinne albo interesujące grafiki są wręcz idealne, aby wykreować we wnętrzu niepowtarzalny klimat – niezwykle domowy, jeżeli zawisną na ścianie rodzinne fotografie lub bardzo oryginalny przy wyborze grafik. Należy jedynie odnaleźć swój styl i zastanowić się nad tym, jaka aranżacja doda uroku danemu pomieszczeniu. Znaczenie ma również wielkość oraz wygląd ramek. Całość kompozycji powinna być nad wyraz harmonijna i spójna. Dlatego przy różnobarwnych motywach dobrze się sprawdzą jednolite kolorystycznie ramki. Natomiast warto nieco puścić wodze fantazji przy motywach w jednej stylistyce, także kolorystycznej. Ważne, aby taka galeria ścienna doskonale się komponowała z wnętrzem i oddawała w pełni gust oraz styl życia domowników.

Sposób drugi, czyli wyjątkowa fototapeta

fototapeta

Tania metamorfoza wnętrza może czasami niemal zupełnie zmienić charakter danego pomieszczenia. Tak się dzieje, kiedy na ścianie pojawia się fototapeta na wymiar, która niesamowicie ożywia całe wnętrze. Dzięki fototapecie łatwo osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Tego typu dekoracje ścienne mają silny wpływ na klimat i styl miejsca, w którym się je zawiesza. Warto je odpowiednio wyeksponować, aby jeszcze mocniej przyciągały wzrok. Szczególnie korzystnym wyborem okazują się fototapety pokrywające całą ścianę. W jednej chwili można się znaleźć w uroczym miasteczku średniowiecznym albo pić kawę z widokiem na wielokolorowy i skąpany w słońcu ogród. Możliwości aranżacyjnych jest znacznie więcej, bo i wybór wzorów oraz motywów (szczególnie w sklepach internetowych tj. FOTEKS.PL) wręcz nieograniczony.

Sposób trzeci, czyli piękny obraz na płótnie

Zawieszenie obrazu na ścianie w szczególny sposób podkreśla charakter wnętrza i jednocześnie nadaje mu niezwykłej elegancji. Trzeba tylko zadbać o odpowiednie wyeksponowanie obrazu oraz jego dopasowanie do projektu całego pomieszczenia. W klasycznych aranżacjach doskonale się prezentują reprodukcje znanych dzieł malarskich, martwa natura albo pejzaże. Z kolei do stylu minimalistycznego warto dodać akcent dekoracyjny w postaci ciekawej i prostej grafiki.

Jak widać naprawdę niewiele potrzeba, aby każde pomieszczenie zmienić na lepsze – szybko i bez wysokich nakładów finansowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ