Przede wszystkim podczas przyjmowania antybiotyków można rozjaśniać i farbować włosy, jednak wiąże się to ryzykiem. Niema gwarancji, że farba dobrze pokryje wszystkie włosy i że kolor wyjdzie taki jak na palecie kolorów. Jest to nie tylko uzależnione indywidualnie od organizmu ale również od rodzaju przyjmowanych antybiotyków.

Antybiotyk

Antybiotyki są lekami, które hamują rozmnażanie się bakterii lub je zabijają. Są stosowane w przypadku infekcji tylko i wyłącznie bakteryjnych. Antybiotyki należą do leków względnie bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego, a ich toksyczne działa wpływa tylko na rozwijające się w organizmie drobnoustroje. Zdarza się jednak, że wywołują one u nas alergie, w postaci:

  • wysypka
  • obrzęk
  • zaburzenia trawienia
  • podwyższona temperatura ciała
  • chorób nerek oraz wątroby

Leki a struktura włosa

antybiotyk i farbowanie włosówZdarza się , że przyjmowanie leków ma różne skutki uboczne. Mogą one zagęścić nasze włosy, sprawić, że staną się lokowane lub nawet zmienią kolor z brązowego na rudy. Zazwyczaj za takie efekty są odpowiedzialne leki na zmiany skórne, tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, a nawet ibuprofen. Dodatkowo lekami, które mogą zmienić strukturę włosów są często używane w dermatologii w leczeniu chorób skóry, takich jak łuszczyca czy trądzik. Wszystkie te reakcje są wywoływane przez retinoidy i acytretynę.

Podsumowanie

Antybiotyki mają bardzo duży wpływ na nasz organizm, na włosy jak się okazuje również. Pamiętajmy, że po kuracji antybiotykowej nasze włosy mogą zmienić strukturę. W takim przypadku każde włosy będą reagowały na farbę inaczej. Możemy przez to nie uzyskać koloru, którego oczekujemy. Dodatkowo pamiętajmy, że przy tak osłabionych włosach każde farbowanie może je jeszcze bardziej zniszczyć, na przykład wysuszyć.

[Głosów:23    Średnia:2.4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ