Czy warto co jakiś czas zmieniać karmę dla psa?

0
843

Żywienie psa to temat rzeka. Specjaliści w tej dziedzinie, weterynarze i właściciele psów nieustannie spierają się o to, w jaki sposób karmić psa, jaki rodzaj karmy stosować i tak dalej. Jednym z podstawowych dylematów jest kwestia zmiany typu karmy raz na jakiś czas. Czy rzeczywiście ma to sens?

Karma dostosowana do wieku psa

Wybierając karmę dla psa, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wiek. Twój pupil będzie miał bowiem zupełnie inne potrzeby, jako mały szczeniak, a inne, jako dorosły pies oraz pies senior.  Szczeniaki charakteryzują przede wszystkim ogromne wymagania energetyczne. Ich pożywienie powinno być zatem odpowiednio kaloryczne i bogate w białko, a także inne składniki, dbające o przyrost energii. Najczęściej mały pies potrzebuje nawet dwa razy więcej kalorii na kilogram masy ciała, niż dorosły pies. Maluchy muszą też jeść częściej – nawet 5-6 razy dziennie, a nie tak jak dorosły pies 2 razy dziennie. Zresztą znaczenie ma nie tylko wiek psa, ale również jego rasa, wzrost, poziom aktywności, ewentualna sterylizacja i tak dalej. Specjalistyczną karmę, dostosowaną do określonych potrzeb, znajdziesz między innymi na stronie https://www.dolina-noteci.pl/.

Zwierzęta z nietolerancjami pokarmowymi

Coraz częstszymi schorzeniami, które dotykają psy, są różnego rodzaju alergie pokarmowe i nietolerancje pokarmowe. Może być to natomiast powód do zmiany dotychczasowego sposobu żywienia Twojego pupila. Skąd wiadomo, że pies ma problem żywieniowy? Zauważysz to poprzez różne, niepokojące objawy, w tym chociażby zaczerwienienia i rany na skórze, wypadanie sierści, stany zapalne łap, nieprzyjemny zapach psa, a także typowo żołądkowe dolegliwości, jak wzdęcia, biegunki i zaparcia. Oczywiście lepiej nie podejmować żadnych kroków samodzielnie. Należy wszelkie kroki skonsultować z lekarzem weterynarii. Być może konieczne będzie wykonanie badań, które zidentyfikują rodzaj schorzenia.

Nie dokonuj zmian zbyt często

Nawet jeżeli pies nie ma żadnych problemów natury zdrowotnej, pamiętaj, aby nie zmieniać mu karmy zbyt często. Psy bowiem szybko zyskują określone nawyki żywieniowe. Jeżeli zatem znajdziemy rodzaj karmy, która odpowiada naszemu pupilowi, ewentualne urozmaicenie można wprowadzić dopiero po kilku miesiącach. Rozejrzyj się zatem na swoim, stałym dostawcą psiej karmy. Polecamy przede wszystkim sklep internetowy https://www.dolina-noteci.pl/. Znajdziesz tam szeroki wybór produktów. W tym karmę dla psów o szczególnych preferencjach, wymaganiach lub potrzebach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ