Dekorować można i trzeba nie tylko wnętrza mieszkalne, ale także biurowe i wnętrza użyteczności publicznej. Co zrobić, kiedy na dekorację zdecydowaliśmy się dopiero wówczas, kiedy pomieszczenie jest już użytkowane? Propozycja jest stale aktualna – dekorujmy ściany.

Aranżacja wnętrza to przeważnie kompletne dzieło wykonywane na podstawie projektu, uwzględniające nie tylko wykończenie ścian, ale także meble i dodatki dekoracyjne. Jeśli jest to zrobione dobrze, to pomieszczenie jest wygodne, fajnie się z niego korzysta, a dekoracje nie przeszkadzają. A co zrobić w przypadku, kiedy chcemy coś zmienić w pomieszczeniu małym kosztem, bez wymiany mebli? Oczywiście mamy do dyspozycji dekoracje, ale nie chcemy przecież zagracać pokoju, w którym pracujemy lub odpoczywamy. Każda dekoracja, która przeszkadza, wcześniej czy później jest usuwana. Do wykorzystania pozostają tylko ściany, ale w takim przypadku możliwości jest wiele.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są fototapety i obrazy drukowane na zamówienie, czyli dekoracje najwyższej jakości. Dlaczego mowa jest o wydruku na zamówienie? Takie fototapety lub obrazy mają najwięcej opcji personalizacji, czyli w największym stopniu możemy je dopasować do własnego gustu, oczekiwań co do efektu i przeznaczenia pomieszczenia. Polega to na tym, że motyw można wybierać z bazy zdjęć liczącej miliony sztuk, a każde zdjęcie można dodatkowo edytować, w tym także kadrować, co umożliwia wybranie najlepszego fragmentu do wydruku. Wydruk może mieć wymiary, które ustalimy, składając zamówienie. Jest to o tyle ważne w przypadku fototapety, że otrzymujemy gotowy wydruk zgodny z wymiarami ściany. Zresztą mając takie możliwości, nie musimy zamawiać fototapety na całą ścianę i często warto to zrobić. Pomieszczenie, które jest zagospodarowane i użytkowane, zazwyczaj nie ma całej ściany wolnej od mebli. Coś może stać w narożnikach, czasem jakieś fotele, czy kanapa. Wtedy lepiej przykleić fototapetę tylko na widoczną część ściany, a kadrując zdjęcie bazowe, trzeba wybrać najładniejszy fragment. Motyw fototapety będzie doskonale widoczny, a dodatkowa zaleta to koszty niże nawet o kilkadziesiąt procent, co w przypadku dużych fototapet jest sporą kwotą (więcej o fototapetach – https://www.fototapeta24.pl/).

obraz-(2)

Co wybrać jako motyw fototapety? To już rzecz gustu, trzeba tylko pamiętać o przeznaczeniu pomieszczenia. Do salonu lub pomieszczenia biurowego lepiej dobierać ostrożnie, by nie urazić kogoś śmiałością grafiki. Do sypialni, która jest prywatny wnętrzem, wybieramy swobodniej, ale pamiętając o drugiej osobie. Bazy zdjęć są ułożone tematycznie, ale jeśli ktoś nie może zdecydować się na konkretną tematykę, może dobierać kolorystycznie. Tak jest często łatwiej wybrać dekoracje uzupełniająca wystrój.

Wybierając obrazy mamy jeszcze lepsze możliwości personalizacji, ponieważ możemy sterować proporcjami obrazu i jego wymiarami w bardziej radykalny sposób niż w przypadku fototapet. Mały obrazek wypełni pusta przestrzeń na ścianie, nie będzie rzucał się w oczy, ale jeśli ktoś na niego spojrzy, to doceni. Duży obraz może zmienić odbiór pomieszczenia, ożywić go lub wręcz przeciwnie stonować. Dobór właściwego motywu i wymiarów obrazu to duża umiejętność (Galerie zdjęć na obrazy drukowane – https://www.fototapeta24.pl/obraz).

Gdzie można sprawdzić, jak wyglądają pomieszczenia dekorowane fototapetami lub drukowanymi obrazami? Oczywiście w internecie, można znaleźć wiele ciekawych inspiracji i przykładowych realizacji, na których możemy sprawdzić własne pomysły. Lepiej to zrobić zawczasu, żeby uniknąć pomyłek. Fototapety i obrazy to duże dekoracje, na które patrzy się nieco inaczej niż na małe bibeloty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ