Z jednej strony koloryzacja potrafi sprawić, że wyglądamy naprawdę lepiej. Czasami jednak malowanie włosów wcale nie jest doskonałym rozwiązaniem. Warto jest więc dobrze zastanowić się nad zmiana koloru włosów.

Plusy i minusy

ZALETY NATURALNYCH WŁOSÓW:
– pasujący do karnacji odcień
– jeśli o nie dbamy, są w idealnym stanie
– nie ma walki z odrostami

WADY:
– kolor nie pasujący do osobowości, stylizacji, trendów 😉
– siwe włosy, które nie każda z nas akceptuje
– zawsze ten sam kolor

ZALETY FARBOWANYCH WŁOSÓW:
– można mieć każdy możliwy kolor na głowie
– spotykałam się ze stwierdzeniem: zmniejszenie przetłuszczania (u mnie po farbowaniu też tak jest)
– korekta owalu twarzy, rysów poprzez zmianę poziomu koloru/odcienia
– możliwość ukrycia metryki, bo różne kolory i odcienie mogą dodawać lub odejmować lat

WADY:
– narażanie włosów na silne zniszczenia
– konieczność intensywnej dbałości o włosy
– uzyskanie koloru, który nie do końca (albo wcale) jest taki, jak chciałyśmy

Włosy po farbowaniu

farbowanie włosów tak czy nieFarba do włosów nie tylko zmienia ich kolor. Przede wszystkim w pewnym stopniu silnie wpłynie na ich kondycję zdrowotną, preparaty wnikają w nie, niszcząc naturalne systemy obronne. Dlatego też nasze włosy stają się osłabione, niszczą się końcówki, łamią się i są podatne na wypadanie. Dodatkowo bardziej narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, jak na przykład wiatr albo promienie słoneczne. Jakby tego było mało to po jakimś czasie nasze farbowane włosy tracą intensywność koloru, natomiast jeśli źle wykonamy koloryzację to możemy z niszczyć swoje włosy. Tak bardzo, że jedynym ratunkiem będzie ich obcięcie.

Koloryzacja naturalna

Możemy postawić na farby do włosów naturalne. Takie farby zawierają dużo naturalnych składników, nie mają amoniaku, parabenów, silikonów. Możemy ufarbować włosy za pomocą henny (otrzymywanej ze sproszkowanych liści lawsonii bezbronnej) i indygo ( z indygowca barwierskiego). Farby naturalne nie tylko pielęgnują włosy, ale również świetnie nadają się dla alergików i osób, które nie mogą lub nie chcą używać farb chemicznych. Mimo, że mówi się ,że włosy nie zęby, odrosną, to jednak skutki nieprzemyślanej decyzji mogą zepsuć nam nie tylko humor, ale i zniszczyć włosy a nawet uszkodzić mieszki włosowe. Dlatego też jeśli już zdecydujemy się na farbowanie włosów to najlepiej będzie poszukać porady u specjalisty. Pomoże nam on wybrać odpowiednią farbę, kolor oraz doradzi jak o nie zadbać. Jeśli robimy to na własną rękę, to warto dobrze to przemyśleć i nie chwytać pierwszego lepszego produktu z półki w sklepie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ