Farbowanie włosów jest bodaj najczęściej przeprowadzanym zabiegiem pielęgnacyjnym, jeśli nie liczyć umycia i nałożenia maski. Folia aluminiowa przydatna jest również w kosmetyce. Można skutecznie ją wykorzystywać w pielęgnacji włosów.

Jak używać folii do farbowania włosów

  • Przede wszystkim folia aluminiowa stanowi doskonałą izolację.
  • Folia zatrzymuje ciepło, co pozwala uniknąć konieczności stałego podgrzewania włosów.
    Folia aluminiowa jest wytrzymała. To pomaga nam na dwa sposoby: wytrzymuje kontakt z wszelkiego rodzaju płynami stosowanymi do pielęgnacji włosów, a także pozostaje nietknięta nawet przez długi czas.
  • Przyśpiesza rozjaśnianie- kosmyki zawinięte w folię zaczynają się nagrzewać, otwierają się mieszki włosowe, w które z łatwością dostaje się płyn i w ten sposób cały proces przebiega znacznie szybciej.
  • Pomaga w nawilżeniu włosów. Jeżeli masz suche włosy, z pewnością możesz odnieść wiele pożytku ze stosowania maseczki nawilżającej. Kiedy nałożysz ją na całej długości włosów, nałóż folię na głowę matową stroną do włosów i pozostaw na 30 minut. Różnica dostrzegalna jest przede wszystkim w połysku i w strukturze włosów, które stają się bardziej miękkie.

Pasemka

farbowanie włosów z foliąJeśli masz długie włosy, podziel je na cztery równe części. Przygotuj folię aluminiową, potnij na kilka prostokątów o odpowiedniej długości (około 10 cm) i szerokości (około 6 cm). Nakładanie farby zacznij od tyłu włosów. Kosmyk włosów połóż na kawałku folii aluminiowej, a na całość nanieś farbę. Jeśli włosy wystarczająco się rozjaśniły, możesz zmyć dane pasma. a koniec zastosuj odżywkę do włosów.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Po farbowaniu włosów koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednie kosmetyki, aby je wzmocnić. Mogą być to na przykład:

  • Szampon do włosów farbowanych– żeby farbowane włosy nie straciły szybko koloru, postaraj się myć je co drugi dzień.
  • Odżywka do włosów farbowanychfarbowanie włosów wysusza je na odcinku od ucha do końcówki. Latem włosy są narażone na działanie promieni UV, dlatego stosuj odżywkę z filtrem.
  • Maseczka na włosy- W przeciwieństwie do odżywek, ich działanie jest intensywniejsze. Poszczególne składniki maski wnikają głęboko w strukturę włosa i maskują jego uszkodzenia. Maski przeważnie zawierają glicerynę, witaminę E, panthenol oraz rozmaite hydrolizaty protein.

Pamiętajmy, że farbowanie włosów może je osłabić. Dlatego powinniśmy malować je co 5-6 tygodni. Dodatkowo dobrze jest myć włosy w wodzie o letniej temperaturze, ponieważ zbyt gorąca uszkadza i włosy, i skórę głowy.

[Głosów:30    Średnia:2.1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ