Pielęgnacja i higiena ciała u osób ze skłonnością do alergii wymaga zastosowania kosmetyków o bezpiecznym naturalnym składzie. To substancje sztuczne mają zazwyczaj działanie drażniące, które wywołuje reakcję alergiczną na skórze. Jakie kosmetyki powinien stosować alergik, by nie narażać siebie na nieprzyjemne objawy?

Natura przede wszystkim!

Kosmetyki o naturalnym składzie to jedne z najbardziej bezpiecznych produktów do higieny ciała. Jednak nawet przed stosowaniem takich kosmetyków warto wykonać próbę alergiczną. Polega ona na posmarowaniu fragmentu skóry preparatem i odczekaniu minimum doby. Jeśli w tym miejscu nie pojawią się żadne zmiany, kosmetyk jest bezpieczny. Z dostępnością takich kosmetyków stacjonarnie może być problem, dlatego najlepszym i bardzo korzystnym sposobem na zakupienie bezpiecznych, naturalnych kosmetyków jest drogeria internetowa.

Jakich substancji należy unikać?

Szczególnie często reakcję alergiczną wywołują substancje konserwujące. Producenci mają obowiązek umieszczania na etykiecie produktu składu kosmetyku, dlatego warto uprzednio się z nim zapoznać i zrezygnować z zakupu, jeśli zawiera:

  • formaldehyd
  • substancje zapachowe
  • parabeny
  • alkohol lanolinowy
  • SLS i SLES.

W kontakcie tych składników ze skórą alergika mogą pojawić się zaczerwieniania, swędzenie, pieczenie, krosty, a w ekstremalnych przypadkach nawet pęcherze.

Im mniej, tym lepiej

Alergicy powinni ograniczyć ilość stosowanych kosmetyk, nawet jeśli wybierają tylko te o naturalnym składzie. Ich skóra jest na tyle wrażliwa, że nie powinna być obciążana. Wśród kosmetyków do higieny powinny znaleźć się wyłącznie podstawowe produkty, które zapewnią świeżość i piękny wygląd. Szczególnie polecane są hipoalergiczne kosmetyki organiczne, ponieważ są nie tylko bezpieczne, ale też skuteczne. Wśród takich kosmetyków znaleźć można kremy zmiękczające do rąk, balsamy do włosów i peelingi do twarzy – a więc wszystko, czego trzeba do utrzymania zdrowej i pięknej kondycji włosów, a także skóry twarzy i ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ