Cienkie włosy wymagają nie tylko stosowania specjalnych kosmetyków. W ich przypadku równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja oraz suszenie, które sprawi, że zwiększona zostanie objętość włosów. Na co zatem zwracać uwagę, jeśli mamy cienkie włosy?

Mycie

Przy cienkich włosach ważny jest dobór kosmetyków, które regularnie stosowane zwiększą objętość fryzury. Oprócz tego warto również pamiętać, żeby włosy myć delikatnie, a następnie spłukiwać letnią wodą. Po umyciu równie ważne jest delikatne wysuszenie włosów ręcznikiem. Ani szamponu, ani odżywki nie wolno nakładać bezpośrednio na włosy. Szampon może działać wysuszająco na skórę, co w bardzo krótkim czasie doprowadzi do jej przetłuszczenia. Z kolei odżywka niepotrzebnie obciąży włosy przy nasadzie. Kosmetyki, które lubią cienkie włosy, to szampony i odżywki zwiększające objętość oraz zapobiegające ich wypadaniu. Przy włosach cienkich należy zapomnieć o korzystaniu z odżywek bez spłukiwania, które za bardzo obciążają włosy.

Suszenie

Cienkie włosy bardzo szybko się nagrzewają, dlatego ważne jest, aby suszyć je chłodnym powietrzem, a suszarkę trzymać w odpowiedniej odległości od głowy. Przy czesaniu wskazane są specjalne drewniane grzebienie i delikatne szczotki, które nie będą wyrywać włosów. Po zakończeniu stylizacji we włosy można wmasować specjalny kosmetyk, który dodatkowo zwiększy objętość fryzury. Może to być specjalny puder, ale równie dobre będą preparaty w sprayu czy pianki, podnoszące włosy u nasady.

W domu można zadbać o masaż skóry głowy, który można wykonać specjalnymi urządzeniami lub regularnie szczotkować włosy przez kilkanaście minut. Masaże będą efektywniejsze, jeśli będą połączone z ziołowymi płukankami do włosów. Napar z rumianku czy lipy doskonale wpływają na kondycję włosów, jeśli w ten sposób zakończymy codzienną pielęgnację. Regularnie, choć niezbyt często, warto zrobić olejowanie włosów, wykorzystując do tego celu olej rycynowy, arganowy czy z kiełków pszenicy. Po wmasowaniu olejku we włosy i potrzymaniu przez około 2 godziny włosy należy dokładnie umyć szamponem. Po tym zabiegu powinny odzyskać połysk i wzmocnić się.
artukuły

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ