Torebki skórzane to nieśmiertelny i nigdy niewychodzący z mody dodatek. Torba z prawdziwej skóry jest nie tylko elegancka, ale także wytrzymała i niestety wymagająca. Jej codzienne użytkowanie i przechowywanie wymaga pewnej wprawy oraz cierpliwości. Wiele kobiet traktuje zakup drogiej torebki z wysokiej jakości materiałów jako swego rodzaju inwestycje. Dodatki te, zwłaszcza z logiem znanego domu mody, z czasem stają się coraz więcej warte. Dlatego nie ma znaczenia, czy chcemy torebkę przekazać córce, wnuczce czy po prostu sprzedać ją z zyskiem, musimy o nią dbać, by nie straciła swej urody i nie była zniszczona.

Codzienne użytkowanie – uważaj na jeans

Zmorą jasnej skóry jest niestety jeans, czyli materiał, z którego uszyte jest około 70% spodni w naszej szafie. Jeans w kontakcie z jasną skórą może farbować. Zwłaszcza niewielkie torebki, które nosimy przez ramię, i które w naturalny sposób ocierają się o nasze spodnie, są narażone na zafarbowanie. Wybawienie takiej plamy jest szalenie trudne. Dlatego zwracajmy szczególną na to, co właśnie mamy na sobie i z czym to połączyć. Szczególną uwagę także powinniśmy zwracać na skórę lakierowaną, która potrafi pochłaniać kolory z materiałów, z którymi obcuje. Inne aspekty, na które podczas codziennego użytkowania powinniśmy zwrócić uwagę, są warunki atmosferyczne. O ile krople deszczu czy śniegu nie są zbyt dużym problemem, w końcu to naturalny materiał, o tyle powinniśmy uważać na słońce. Zbyt długotrwałe wystawienie na działanie silnego słońca może spowodować wyblaknięcie skóry. Dlatego podczas zakupu warto zwracać uwagę na te torebki skórzane, które stały na wystawie. Codziennie chodzenie po słońcu nie powinno aż tak bardzo szkodzić skórze, natomiast pozostawienie jej na kilka godzin na pełnym słońcu już zdecydowanie tak.

Przechowywanie – pamiętaj o woreczkach

Skóra to elastyczny materiał, łatwo wraca do swego pierwotnego kształtu. Jednak przechowywaniu torebek poświęcić trzeba wiele uwagi. Zawsze pamiętajmy o tym, by przed schowaniem torby usztywnić ją od środka. Wystarczy papier lub czarno-białe gazety, te kolorowe mogą pobrudzić wyściółkę. Pominięcie tego kroku, sprawi że po wyjęciu torebka skórzana będzie pognieciona i może się uszkodzić. Dobre skórzane torebki sprzedawane są od razu w bawełnianym woreczku, który jest bardzo delikatny i skutecznie chroni przed kurzem i zabrudzeniami. Jeśli mamy dużo miejsca w szafie schowajmy je także do oryginalnych pudełek. Ponadto zostawmy wszystkie paragony, dokumenty zakupu i karty potwierdzające oryginalność. Z pewnością będą niezbędne podczas ewentualnych gwarancyjnych zgłoszeń lub napraw.

Ofertę na skórzane torebki prezentuje fima Gena.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ