Pomarańczowa skórka to przypadłość każdej kobiety. Powszechnie wiadomo, że jest to coś, z czym boryka się większość pań. Kiedy już taki cellulit mamy i podejmiemy się jakichś działań, często te próby nie dają rezultatów. Cellulit jest niezwykle uporczywy i trudny do usunięcia. Problem pogłębia fakt, że nie wiemy jakie działania są najlepsze w naszym, konkretnym przypadku.

Z całą pewnością w walce z pomarańczową skórką nie pomaga to, że nie wiemy jak odróżnić cellulit wodny od tłuszczowego. Pewnie wiele z kobiet będzie zaskoczonych, że takie rozróżnienie istnieje. Sama wiedza o tym, że cellulit może być różny, daje nam pewną przewagę.

Mamy wiele literatury traktującej o tym, jakie cechy posiadają obydwa przypadki cellulitu. Rozpoznanie go jednak nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak podjąć taką próbę, ze względu na możliwość dobrania odpowiedniego działania.

Cellulit tłuszczowy to nic innego, jak nierówno rozłożony tłuszcz pod naszą skórą. Taki typ cellulitu dotyczy głównie kobiet z nadwagą. Cechą wyróżniającą ten typ to bolesność przy ucisku. Występuje on najczęściej w okolicy bioder, jak i ud czy brzucha. Aby podjąć działania zwalczające, warto przede wszystkim zadbać o prawidłową wagę ciała. Wszelki ruch i uprawianie sportów, są jak najbardziej właściwe. Niskokaloryczna dieta z pewnością będzie również z korzyścią.

Drugim typem jest cellulit wodny i w tym przypadku to wynik złego krążenia krwi oraz limfy. Tutaj problem dotyczy raczej kobiet szczupłych, które również nie mają odpowiedniej ilości ruchu. Brak ruchu powoduje zastoje w układzie krążenia i nieprawidłowości w tkance łącznej. Przyczyną mogą być również problemy z hormonami. Ten typ ma podobne umiejscowienie co poprzedni, choć też dotyka ramion i łydek.

Kiedy już wiadomo jaki cellulit mamy, możemy podjąć działania ukierunkowane na odpowiednie tory. Czy to redukcja wagi, czy też pobudzanie krążenia wiąże się z odmiennym sposobem na ruch i dietę. Mimo tego, że cellulit jest trudny do usunięcia, to sama jego redukcja często jest dla nas zadowalająca.

www.cellulit.info.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ