Kamień osadzający się na muszli toaletowej jest dużym, trudnym do usunięcia problemem. Jak skutecznie się go pozbyć? Niestety nie wszystkie sposoby naprawdę działają. Niektóre dają spektakularne efekty, ale tylko na chwilę. Podpowiadamy, jak to jest z tym czyszczeniem i czy płyny do WC są konieczne.

Domowe sposoby – tak, ale…

W sieci aż roi się od domowych sposobów na wszystko, również na kamień w muszli toaletowej. Trzeba jednak podkreślić, że wypróbowanie ich nie zawsze jest warte zachodu. Często efekty pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo nie mamy pewności, czy dana metoda jest na pewno bezpieczna dla każdego typu muszli. Może się np. okazać, że “magiczny domowy środek” wpłynie na jej kolor.

Domowe płyny do wc i inne środki trzeba więc przygotowywać z umiarem i z uwagą na to, że niekoniecznie zadziałają. Wybraliśmy kilka takich, które warto przetestować.

Jakie domowe sposoby warto wypróbować?

  • Soda oczyszczona i kwasek cytrynowy – ⅓ szklanki sody oczyszczonej i ¼ szklankę kwasku cytrynowego wymieszaj razem w misce. Papkę wsyp do muszli klozetowej i tam wymieszaj. Powinna powstać piana. Poczekaj ok. pół godziny i wyczyść toaletę tak, jak robisz to zawsze.
  • Ocet jabłkowy i kwasek cytrynowy – zmieszaj pół szklanki octu z łyżką kwasku cytrynowego. Wyczyść roztworem toaletę, używając do tego szczotki. Wodę spłucz dopiero po kilkunastu minutach.
  • Coca-cola – nietypowy, ale raczej skuteczny sposób na usunięcie kamienia. Wystarczy wlać napój do toalety i poczekać ok. godzinę. Po tym czasie należy wyczyścić sedes szczotką, a potem spłukać colę wodą.

Płyny do czyszczenia WC – lepiej użyć niż nie

Czy warto używać płynów do WC? Jak najbardziej. Są to silnie żrące i bardzo skuteczne środki. Oczywiście, aby zadziałały, muszą być też dobrej jakości jak np. płyny do wc General Fresh, ale ogólny wniosek jest taki, że lepiej ich używać, niż z nich zrezygnować. Dlaczego?

W przypadku profesjonalnej chemii do czyszczenia WC nie ma problemów związanych z ich skutecznością. Mamy pewność, że pozbyliśmy się nie tylko kamienia, ale również szkodliwych bakterii. Dodatkowo takie środki mają też właściwości zapobiegające osadzaniu się brudu i kamienia. Domowe metody tego nie gwarantują, bo głównie czyszczą, niż zapobiegają. Ponadto, płyny do czyszczenia WC mają jeszcze jedną zaletę – są dla muszli całkowicie bezpieczne.

Pamiętaj jednak, że kamień to wróg, który zawsze wraca. Nie da się usunąć tego problemu na zawsze. Na szczęście regularne czyszczenie muszli sprawi, że kamień nie nagromadzi się, a toaleta zawsze będzie wyglądać na czystą.

Czyszczenie dywanów

Dzisiaj dywany układamy we wszystkich przestrzeniach, chociażby z racji na dostępność naprawdę dobrych środków czyszczących. Płyn do czyszczenia dywanów oferowany w sklepach internetowych to często propozycja nie tylko skuteczna, ale także ekologiczna, znacznie przewyższająca swoją jakością ofertę płynów dostępnych w stacjonarnych sklepach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ