Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Co prawda nie zawsze kobiety mogą się pochwalić pięknymi własnymi paznokciami, ale na to też jest rada: tipsy. To właśnie dzięki nim można osiągnąć efekt pięknych paznokci. A skoro o tipsach mowa, to przydałby się również dobry klej, który pozwoli na cieszenie się pięknymi paznokciami przez dłuższy czas.

Jaki klej do tipsów wybrać

Dobrze dopasowane tipsy nie powinny odstawać od własnych paznokci. Najtańszy klej, dostępny w wielu sklepach, może się okazać problematyczny, jeśli zdecydujemy się na zdjęcie tipsów, gdyż bardzo często dochodzi wtedy do uszkodzenia płytki paznokcia. Lepszym rozwiązaniem jest zakup kleju przeznaczonego jedynie do przyklejania tipsów lub do celów kosmetycznych. Kleje dostępne są jako produkty o dwóch siłach działania. Klej „słabszy” jest delikatniejszy, a jego formuła jest oparta na metakrylanie, który jest bezpieczniejszy dla paznokci. Gdy zawiedzie ten klej, wówczas większość kobiet sięga po klej silniejszy.

Przy wyborze kleju do tipsów ważna jest szybkość schnięcia. Jeśli nie mamy wprawy w nakładaniu tipsów, wówczas klej, który schnie nieco wolniej, jest lepszym rozwiązaniem. Przy nakładaniu kleju należy unikać kontaktu kleju ze skórą. Ważne jest, aby przy nakładaniu kleju nie powstały pod tipsem pęcherzyki powietrza, których nie da się pozbyć przy klejach szybkoschnących. Równie istotna jest lepkość kleju. Zbyt rzadki klej może być zbyt słaby, z kolei klej zbyt gęsty źle przystaje do płytki paznokcia.

Najwygodniejszy w aplikowaniu jest klej z pędzelkiem, dzięki któremu można go dokładnie rozprowadzić, a stosowanie pędzelka zapobiega tworzeniu pęcherzyków powietrza. Równie wygodne są kleje z aplikatorem w postaci pisaka. Kleje dostępne w butelkach, które aplikuje się przez specjalny zakraplacz, wymagają większej wprawy i doświadczenia przy jego nakładaniu. Samodzielnie nakładanie tipsów w domu warto zatem rozpocząć od wyboru właściwego kleju, który zapewni trwałość wykonanego manicure dłoni.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ