Paznokcie tytanowe to metoda stosunkowo młoda, nadal rzadko wykonywana w Polsce, aczkolwiek ciesząca się wieloma zaletami. Wykonanie tego rodzaju zabiegu to nie tylko kwestia dokonania wyjątkowych stylizacji paznokci, ale również sposób na wzmocnienie ich słabych płytek. Wynika to z zastosowania specjalistycznego preparatu bogatego w składniki odżywcze. To alternatywa i również konkurencyjny zabieg dla często stosowanych i lubianych metod – paznokci hybrydowych i akrylowych.

Na czym polega manicure tytanowy?

Zabieg nie jest zbytnio skomplikowany. W pierwszym etapie, na płytkę paznokcia stosuje się tak zwany Gel Base, czyli swojego rodzaju podkład wzbogacony o składniki odżywcze. Ze względu na bezpośredni kontakt z płytką, dogłębnie w nią wnikają, wzmacniają i regenerują. W następnym kroku nakłada się kolorowe pudry, które cechuje szybkie wysychanie i wręcz natychmiastowe utwardzenie. Co ciekawe, nie ma przy tym konieczności stosowania lamp UV lub LED.

Warto wskazać co zazwyczaj znajduje się w składzie stosowanego preparatu bazowego. Są to między innymi: wapń, witamina A i E, witaminy z grupy B (B5), witamina D. Podstawowy składnik stanowi tlenek tytanu z dodatkiem polimeru akrylowego, co gwarantuje wysoką trwałość i efekty utrzymujące się nawet do 5 – 6 tygodni (w zależności od tempa wzrostu paznokci).

Manicure tytanowy – sposób zdejmowania

Tak samo jak w przypadku manicure hybrydowego stosuje się waciki nasączone acetonem. Przykłada się je do paznokci i owija folią aluminiową. Po kilkunastu minutach następuje odwarstwienie i możliwość zdjęcia manicure.

Zalety manicure tytanowego

Podsumowując, jest on bezpieczny dla płytek paznokci, a dodatkowo je odżywia i wzmacnia. Wykonanie zabiegu jest łatwe i krótkotrwałe (40-5- minut), co dotyczy również jego zdejmowania (tak jak paznokcie hybrydowe). Nie wymaga przy tym utwardzania za pomocą lampy i choćby z tego powodu można go bez problemu wykonać w domu. Mnogość dostępnych kolorów daje możliwość wykonania różnorodnych stylizacji. Każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:9    Średnia:2.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ