Niebieskie włosy – kobaltowe, chabrowe, błękitne, baby blue. Przede wszystkim soczyście niebieskie czy pastelowo błękitne włosy to białe blondy, tyle że w określonym, nietypowym odcieniu (niebieskim).

Niebieska farba trwała

niebieska farba do włosówJeśli marzymy o soczystym, nienaturalnym kolorze, rozjaśniamy uprzednio włosy i sięgamy po farby półtrwałe. Mogą być to na przykład: Splat, Special Effects, Stargazer, najpopularniejsze La Riché Directions, Manic Panic, piankę koloryzującą Venita, albo po bardziej niestandardowe rozwiązanie – Goldwell Elumen. Jednak powinniśmy wiedzieć, że charakteryzują się one różnym stopniem trwałości, jedne mogą wymagać odświeżania już po 2-3 myciu, inne po dwóch-trzech tygodniach, natomiast Elumen ma szansę utrzymać pełną intensywność koloru do 1,5 miesiąca.

Tonery

Najlepsze jeśli chodzi o intensywne kolory (na przykład niebieski, żółty, czerwony) farb do włosów są tonery. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinniśmy wiedzieć:

 • Toner nie jest trwały, jednak nie mamy absolutnie gwarancji, że całkowicie wypłucze się z włosa. Może być też bardzo problematyczny przy usuwaniu, odporny nawet na rozjaśnianie.
 • Tonery najlepiej współpracują z włosami blond, rozjaśnionymi poprzez rozjaśniacz.
  Każda kolejna warstwa tonera utrwala efekt kolorystyczny
 • Włosy pokryte kolorem nie lubią wysokich temperatur, silniejszych detergentów, słonej czy chlorowanej wody. Ponieważ czynniki te przyspieszają wymywanie koloru.
 • Tego typu produkty najwygodniej nakładać dłońmi, wmasowując bardzo dokładnie produkt w umyte szamponem oczyszczającym i niepokryte żadną odżywką ani maską włosy.
 • W przypadku tonerów mamy możliwość wyboru najróżniejszych odcieni niebieskiego, np. La Riché Directions: Atlantic Blue, Lagoon Blue, Midnight Blue, Neon Blue, Turquoise czy Special Effects: Blue Haired Freak, Blue Mayhem, Blue Velvet, Electric Blue, Fish Bowl.
 • Jeśli zależy nam na maksymalnej intensywności koloru, musimy często odświeżać kolor.
  Tonery brudzą wszystko, co napotkają na swojej drodze, zabezpieczmy skórę przy linii włosów, uszy np. tłustym kremem, załóżmy rękawiczki ochronne
 • Jeśli nie jesteśmy pewne efektów kolorystycznych, przed nałożeniem tonera na całe włosy, zróbmy test na pojedynczym pasemku.

Trwałość potrafi być w tym przypadku śmiało porównywalna do najlepszych farb trwałych, przy czym ani nie mieszamy z nią oksydantu, ani nie wykorzystuje ona do działania amoniaku czy innych jego zamienników. Możemy je kupić w drogeriach i sklepach internetowych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ