Łysienie to jedno z oznak starzenia się, które znacznie obniża komfort życia i spowodować może nawet ciężką depresję u osób dotkniętych tą dolegliwością. Istnieje także spora liczba młodych osób, które zbyt wcześnie zaczynają tracić włosy, przeżywając ten fakt niezwykle silnie. Niektórzy godzą się z nim, a inni inwestują w peruki. Jeszcze inni wybierają rozwiązanie, jakim jest przeszczep włosów. Czy jest on lepszy niż noszenie peruki?

Peruka — półśrodek i dyskomfort

Chociaż peruki są najczęstszym rozwiązaniem problemu zbyt dużej ilości łysiny, nie są one w rzeczywistości dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim nie są one w stanie zastąpić żywych włosów. Ich noszenie jest także niewygodne. Nie powinno się ich tez nosić non-stop, gdyż wtedy cierpi na tym skóra głowy. Jest to porównywalne z noszeniem czapki przez całą dobę.

Wbrew powszechnie panującej opinii, peruki nie poprawiają też zbytnio nastroju osób je noszących, gdyż są one świadome faktu, że nadal dotyczy je problem łysiny, który jest jedynie zamaskowany przez perukę, a nie rozwiązany całkowicie tak, jakby tego chciały. Przeszczep włosów jest znacznie lepszym rozwiązaniem, gdyż wszczepianie cebulek włosów owocuje piękną naturalną czupryną i wnosi znów radość i pewność w życie osób, które poddały się zabiegowi transplantacji włosów.

Kwestie finansowe

Chociaż syntetyczne peruki i niektóre gorszej jakości peruki z włosów naturalnych są tańsze niż zabieg przeszczepu włosów, transplantacja włosów jest często rozwiązaniem tańszym od kupna wysokiej jakościowo peruki z naturalnych włosów, co czyni ten zabieg niezwykle opłacalnym. Warto wydać pieniądze na włosy, które będą trzymać się swojego właściciela w sposób naturalny i będą rosnąć. Wiele klinik oferuje dość atrakcyjne ceny zabiegu, co sprawia, że transplantacja włosów może być naprawdę przystępna cenowo i nie trzeba być bogatym, aby ją przeprowadzić.

Jak znaleźć najlepszą klinikę przeprowadzająca przeszczep włosów?

Pacjenci posiadają dziś ogromny wybór klinik medycyny estetycznej, w których można poddać się zabiegowi przeszczepu włosów. Wybór odpowiedniego ośrodka stanowi więc dla wielu nie lada problem. Chcąc przeprowadzić zabieg, jakim jest wszczepianie cebulek włosów, warto poszukać ofert klinik w Internecie, w czym najbardziej pomocne są ogólnopolskie wyszukiwarki usług medycznych, na których można zapoznać się z sylwetkami lekarzy oraz ich osiągnięciami, a także towarzyszącymi im opiniami pacjentów leczonych przez nich w przeszłości. Takie wyszukiwarki pozwalają też zorientować się w kosztach zabiegu.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ