Największa i najbardziej popularna grupa cieni to cienie w kamieniu. Dzielą się one na prasowane i wypiekane.

Typy cieni

I. cienie matowe i cienie satynowe – idealne dla każdej kobiety. Cień położony na mokro jest bardziej intensywny.

II. cienie perłowe – zbyt błyszczące partie, np. pod łukiem brwiowym, mogą wyglądać sztucznie i nieatrakcyjnie, idealne są za to do rozświetlenia np. wewnętrznych kącików oka.

III. cienie z błyszczącą drobinką lub brokatem – przeznaczone dla młodszych użytkowniczek ze wskazaniem raczej na wieczorne szaleństwa niż na co dzień czy do pracy.

Rodzaje cieni do powiek

Producenci oferują nam bardzo szeroka gamę pojedynczych cieni do powiek. Możemy je kupić w każdej drogerii. Dodatkową zaletą jest bardzo niska i szeroka gama kolorów.

  • W kamieniu – są to najczęściej stosowane cienie. Dzięki odpowiedniemu pędzelkowi bardzo łatwo można sterować ich intensywnością i nasyceniem. Istnieją cienie w kamieniu do stosowania na mokro – są to cienie, które należy nakładać precyzyjnie, ponieważ zasychają jak eyeliner.
  • W sztyfcie – to cienie przeznaczone do malowania pędzelkiem. Nie wolno nakładać ich bezpośrednio, ponieważ łatwo przesadzić z ilością. Dodatkowo należy pamiętać, że cienie w sztyfcie łatwo zbierają się w miejscach załamania.
  • Sypki –wymagają odpowiedniej bazy, mają tendencję do obsypywania się. Należy nałożyć pod oko warstwę sypkiego pudru, który będzie można zebrać razem z obsypanymi drobinkami cienia.
  • W kredce – tego typu cienie są tłustawe i bardzo łatwe w użyciu, ponieważ wystarczy narysować linię i rozetrzeć ją palcem.
  • W kremie –jest to cień słabo trwały. Wyjątkiem są szybkoschnące cienie w kremie. Odrobinę kremu nanosi się palcem na powiekę i rozciera pędzelkiem.

Jak utrwalić cienie do powiek?

pojedyncze cienieNa rynku dostępne są utrwalacze w sprayu, którymi spryskujemy twarz po wykonanym makijażu. Aby wzmocnić intensywność i trwałość naszych cieni bardzo dobrze jest wcześniej nałożyć na powiekę kredkę, następnie ją rozetrzeć. Powinna ona mieć kolor zbliżony do koloru cieni pojedynczych. Dzięki temu nasz kosmetyk rewelacyjnie i długo będzie utrzymywał się na powiece. Pamiętajmy również, że warto jest dobierać kolorystykę cieni do wieku, stylizacji i typu urody. Bardzo ważne jest także to na jaka okazję wybieramy makijaż. Na przykład w karnawałowym makijażu nie możemy pójść na rozmowę w sprawie pracy. Pamiętajmy również o zasadzie kontrastów – aby uwydatnić kolor tęczówki należy pomalować powieki na mocno kontrastujący z nimi kolor.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ