Pękające naczynka to przypadłość wielu kobiet, zwłaszcza tych z cerą naczyniową. Na twarzy, nogach a nawet stopach pojawiają się pojedyncze czerwone nitki przechodzące niekiedy ogromne skupiska czerwonych rumieńców.

Dlaczego naczynka pękają?

Ogromny wpływ na powstawanie popękanych naczynek mają uwarunkowania genetyczne. Jeśli rodzice, bądź dziadkowie borykali się z tym problemem to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dzieci również odziedzicza predyspozycję do pękających naczynek. Z problemem popękanych naczynek borykają się również Ci, którzy mają problemy hormonalne. Zbyt wysoki poziom estrogenów wpływa na osłabienie naczyń włosowatych. W rezultacie stają się one mniej sprężyste, szybciej się starzeją i pękają.

Niewłaściwy tryb życia również przyczynia się do powstawania naczynek. Picie gorącej kawy czy herbaty, nadmierne opalanie, korzystanie z solarium. Wszystkie te czynniki wpływają na pojawienie się popękanych naczynek krwionośnych.

Jak walczyć z popękanymi naczynkami?

Walka z popękanymi naczynkami jest bardzo trudna. Zwykłe żele i maści nie przyniosą pożądanych rezultatów. Najlepsze rezultaty w walce z popękanymi naczynkami przynosi laser. Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej.

Skóra naświetlana jest specjalną wiązką lasera. Najprościej rzecz ujmując laser niszczy osłabione włókna nerwowe. Światło laserowe pochłaniane jest przez hemoglobinę. Szacuje się, że zamykanie naczynek należy przeprowadzić w serii co najmniej dwóch do trzech zabiegów. Lekarze zalecają by na zabieg ten decydować się w okresie jesiennym lub wiosennym. Wtedy nasza skóra nie jest narażona na szkodliwe działanie promieni UV.

Rezultaty laserowego zamykania naczynek

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że istnieją nawet pewne wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Dotyczy to w szczególności osób borykających się z rumieniem bądź trądzikiem różowatym. Laserowe zamykanie naczynek można przeprowadzić zarówno miejscowo, tylko na policzkach jak również na całej twarzy.

Laserowe zamykanie naczynek jest w zupełności bezpiecznym zabiegiem, przynoszącym niemal natychmiastowe rezultaty. Jest całkowicie bezbolesny. Efekty laserowego zamykania naczynek utrzymują się nawet do kilku lat. Poprawa wyglądu skóry jest natychmiastowa. Przy okazji redukcji ulegają inne defekty skóry. Dzięki temu kobieta znów odzyskuje swoją pewność siebie. Popękane naczynka to problem natury nie tylko estetycznej ale również psychicznej. Laserowe zamykanie naczynek przynosi więc dobre rezultaty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ