Dzisiejsza wiedza z zakresu farbowania włosów daje niesamowite możliwości. Na porządku dziennym jest już spotykanie osób z pięknymi, różowymi, zielonymi czy błękitnymi włosami. I nie są to kolory uzyskane domowym sposobem, które wyglądają brzydko. Wprost przeciwnie- nowoczesne włosy o cudownym połysku i idealnej strukturze. Ludzie przywiązują dziś bardzo dużą uwagę do swojego wyglądu. Nie tylko zależy im na ładnych ubraniach z dobrych jakościowo materiałów. Dbają też o swoje ciało, chodzą na siłownię i zdrowo się odżywiają, a także przywiązują dużą wagę do swoich włosów i zadbanych dłoni.
Od kilku lat rekordy popularności biją pasemka ombre. Jeszcze dziesięć lat temu kiedy brunetka chciała zostać blondynką, nie mogło to skończyć się dobrze. Włosy wychodziły zielonkawe, brzydkie, spalone, matowe, a zaledwie po półtora tygodnia widoczny był już odrost zdradzający prawdziwy odcień włosów. Kiedyś myślano, że będąc naturalną brunetką nie uda się nigdy osiągnąć pięknego i naturalnego platynowego odcienia.
Jak widać, wszystko się zmieniło, a naturalne brunetki są platynowymi blondynkami ze zdrowymi pasemkami. Jak to możliwe.
Farbowanie ombre wdarło się szturmem do salonów fryzjerskich i zostało na dłużej. Jeśli chcemy dziś radykalnie zmienić kolor włosów ale wciąż wyglądać naturalnie- nic prostszego. Z pomocą przychodzą pasemka ombre.
Na początek należy zdecydować się na odcień. Fryzjer pokaże nam profesjonalną paletę, z której musimy wybrać kolor. Jeśli mamy ciepły odcień brązu, warto pozostać w podobnej tonacji. Dzięki temu takie przejście nie będzie zbyt dużym szokiem, a tylko naturalnym i płynnym przejściem. Oczywiście najlepiej przed wizytą u fryzjera nie myć włosów tego samego dnia. Na lekko nieświeżych włosach farba lepiej wnika w strukturę i dłużej się utrzymuje.
Po wyborze idealnego odcienia fryzjer przygotowuje mieszankę, którą następnie zaaplikuje na niektóre pasma. Warto podczas tak drastycznej zmiany zdecydować się na specjalną odżywkę dodawaną bezpośrednio do farby. Olaplex lub inne tego typu środki odbudowują mostki siarczkowe uszkodzone podczas koloryzacji, dzięki czemu po malowaniu nasze włosy będą wyglądały jeszcze zdrowiej, niż przed! Specyfik tej dodawany jest do farby za dodatkową opłatą, która niestety nie jest niska. Nie mniej jednak warto się na to zdecydować.
Wykonanie pasemek ombre nie jest tak czasochłonne, jak robienie pasemek od skóry głowy. Fryzjer oddziela od siebie trochę grubsze pasma delikatnie je tapirując u góry. Następnie nanosi farbę i zawija w sreberka. i tak z kolejnymi pasmami aż do pokrycia całej głowy. Naturalnie w niektórych miejscach są pozostawione naturalne włosy, a to po to, aby efekt był dość naturalny. Jeśli pasemka ombre są w jasnym odcieniu nie zdziwmy się, kiedy fryzjer dookoła naszej głowy umieści specjalne tarcze emitujące ciepło. Dzięki temu jasny kolor szybciej i mocniej wniknie w strukturę włosów.
Po zmyciu konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, nawilżanie i natłuszczanie jasnych pasm, aby jak najdłużej miały idealny odcień.

www.silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ