Sztuczne rzęsy różnią się od siebie długością grubością, kolorem, a także skrętem, czyli stopniem podkręcenia. Długie, piękne rzęsy czynią oczy optycznie większymi i wspaniale rozświetlają spojrzenie. Materiał z którego są wykonane sztuczne rzęsy to :

  • Jedwab
  • Syntetyczny materiał
  • Jedwab z domieszką syntetyczną

Rodzaje sztucznych rzęs

I. Gotowe rzęsy do przyklejenia-jest to jednorazowy efekt. W palecie wzorów dostępne są najbardziej wymyślne kombinacje, począwszy od kolorowych włosków, na wycinankach i piórkach skończywszy.

II. Metoda „kocie oko”- Ta technika polega na przedłużeniu rzęs tylko w zewnętrznym kąciku oka, dzięki czemu spojrzenie staje się wyraźniejsze i subtelnie podkreślone. Powinniśmy jednak wiedzieć, że musimy dobrać odpowiedni rozmiar i podkręcenie.

III. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs kępkami- Sztuczne rzęsy są czasem zbierane w kępki, składające się z kilku sztuk. Zaletą kępek jest dość szybki czas ich aplikacji, w porównaniu z metodą 1:1.

IV. Przedłużanie rzęs technikami 1:1, 2:1, 3:1- Technika 1:1 polega na tym, że na jedną naszą rzęsę przypada jeden jedwabny włosek. Jeśli chodzi o metody 2:1 i 3:1 to doczepianie jednemu włoskowi kolejnych dwóch lub trzech – obciąża go, powodując osłabienie i w konsekwencji przedwczesne wypadanie.

Efekt przedłużenia rzęs

Efekt przedłużenia utrzymuje się około 1,5 – 2 miesięcy i jest uzależniony od naturalnego cyklu żywotności rzęsy. Długość naszej naturalnej rzęsy wynosi około 90 dni. Przyklejając sztuczne rzęsy nie można dokładnie określić na jakim etapie są naturalne rzęsy, dlatego też potrzebne są w takich zabiegach uzupełnienia, które wykonuje się po około 3-4 tygodni dla podtrzymania pożądanego efektu.

Jakie rzęsy wybrać?

rzęsy sztuczneNa rynku dostępne są dziesiątki rodzajów sztucznych rzęs. Najbardziej znane na świecie sztuczne rzęsy produkuje firma Shu Uemura, w jej ofercie znaleźć można dosłownie każdy rodzaj rzęs – wszystkie produkty są bardzo wysokiej jakości, co oczywiście oddaje cena.

Bardzo dobre sztuczne rzęsy w przyzwoitej cenie produkuje firma Ardell. Ma ona w swojej ofercie także wysokiej jakości kleje do mocowania rzęs, specjalny tusz pozwalający idealnie połączyć sztuczne rzęsy z naturalnymi oraz całą gamę świetnych odżywek do rzęs i brwi.

Pamiętajmy, aby wybrać odpowiednia stylistkę, najlepiej z polecenia. Da nam to gwarancję odpowiednio wykonanych i przyklejonych rzęs. Będziemy mogły cieszyć się nimi przez kilka tygodni i wzbudzać zachwyt w swoim otoczeniu. Dodatkowo nasze spojrzenie będzie przede wszystkim wyraziste i zmysłowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ