Rzadko zdarza się, że włosy są idealne zarówno pod względem formy, jak i wyglądu. Większość z nas potrzebuje dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, aby poprawić ich kondycję, ponieważ działanie samego szamponu okazuje się niewystarczające. W takiej sytuacji do akcji wkraczają odżywki i maski do włosów. Jaka różnica istnieje między tymi dwoma produktami?

Odżywka a maska – podstawowe różnice

Odżywka odżywia nasze włosy, jednak robi to jedynie powierzchownie. W przypadku, gdy kosmyki znajdują się w bardzo złym stanie, może okazać się zbyt słaba. Maska ma z kolei silniejszy i skoncentrowany skład, dzięki czemu potrafi poradzić sobie z większymi uszkodzeniami. Gdy borykasz się zatem z tzw. sianem, utratą objętości i rozdwojonymi końcówkami, które nie pozwalają Ci zapuścić włosów, maska okaże się strzałem w dziesiątkę. Profesjonalny kosmetyk dostarczy kosmykom solidnej dawki składników odżywczych, dzięki czemu zyskają blask i elastyczność.

sesderma - maska z keratyną

Keratyna dla włosów

Dziś pod lupą znajdzie się maska z keratyną od Sesdermy. Na początek kilka słów na temat tego, czym jest keratyna i dlaczego to ona może mieć zbawienny wpływ na nasze włosy. Keratyna stanowi główny budulec włosów. To ona wpływa na ich wygląd i sprawia, że stają się elastyczne, sprężyste i pełne blasku. Gdy jest jej za mało, łuski włosa otwierają się, a końcówki rozdwajają.

Keratynowa maska od Sesdermy – korzyści stosowania

Jeśli Twoja czupryna stała się matowa, szara i pozbawiona blasku – maska od Sesdermy z pewnością stanie się Twoim sprzymierzeńcem. Jej systematyczne stosowanie odbudowuje strukturę włosów  i sprawia, że stają się zdrowe i błyszczące. Oprócz keratyny, w składzie maski znajduje się także nawilżający i wzmacniający olej arganowy. Wśród składników nie brakuje także aminokwasów oraz protein jedwabiu. To doskonałe połączenie przyczynia się do tego, że najważniejsze efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu produktu. Regularne nakładanie kosmetyku przynosi korzyści w postaci:

  • odbudowanej struktury włosa,
  • blasku,
  • głębokiego nawilżenia,
  • regeneracji uszkodzeń spowodowanych stylizacją i farbowaniem.

Więcej produktów Sesderma znajdziesz tutaj: www.sklepestetyka.pl/sesderma

Maski stosuje się od 1- 2 razy w tygodniu. Produkt od Sesderma należy nakładać równomiernie na wilgotne włosy, pozostawić na 10 min, a na koniec obficie spłukać wodą. Tylko tyle wystarczy, aby pożegnać się z suchymi, matowymi i zniszczonymi włosami. Lato zbliża się wielkimi krokami. Zafunduj swoim włosom prawdziwe wakacje od stylizacji na gorąco i postaw na profesjonalną pielęgnację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ