Kompletując garderobę do pracy warto pamiętać o sukienkach. To właśnie one pozwalają czuć się kobieco i pewnie w każdej sytuacji. Do wyboru mamy niebywałą ilość fasonów, tylko który wybrać? Dziś postawiliśmy sobie za cel ustalenie jakie sukienki do biura będą najlepiej nadawały się do pracy i czy jedyną dozwoloną długością jest faktycznie długość midi, jak to przyjęło się twierdzić.

Sukienka do pracy o długości midi – najlepsze rozwiązanie do biura

Istnieje szereg zawodów, które wymagają formalnego stroju. Dress code w miejscach takich jak banki, urzędy, kancelarie prawnicze czy też niektóre korporacje, nakłada pewne restrykcje w odniesieniu do sukienek. W większości przypadków dopuszcza wyłącznie modele midi. Często jednak długość nie jest jedynym ograniczeniem. Dress code biznesowy możemy podzielić na trzy kategorie: formal, smart i casual. Jeśli Twoja firma wymaga przestrzegania pierwszej z nich, nie wystarczy aby sukienka do pracy sięgała za kolano. Oprócz tego powinna mieć odpowiedni kolor – granatowy, grafitowy lub czarny. Business smart dopuszcza dodatkowo beż, popiel i inne stonowane kolory. W obu przypadkach należy wybierać sukienki z domieszką włókien sztucznych, ponieważ zapobiega to gnieceniu się materiału, a jak wiadomo schludny i idealnie gładki strój to podstawa biznesowego wizerunku. Chyba w najlepszym położeniu są panie, które obowiązuje styl business casual. Jak się okazuje długość midi nie jest zarezerwowana wyłącznie dla „poważnych” zawodów. Przeglądając sukienki do biura, szybko można dojść do wniosku, że bardzo chętnie jest ona wykorzystywana również w semi-formalnych fasonach sukienek do pracy. Mają one zazwyczaj bardziej odważną kolorystykę, czasami drobne printy, a do ich wykonania użyto miękkiej bawełny lub lnu. O ile takie sukienki nie sprawdzą się w ściśle biznesowych sytuacjach, o tyle w firmach wyznających zasadę business casual będą pasować idealnie.

sukienka do pracy - jaka najlepsza

Mini sukienka do pracy – kiedy można sobie na nią pozwolić?

Chociaż utarło się, że sukienka do pracy powinna zakrywać kolana, to po krótkim zastanowieniu można dojść do wniosku, iż stwierdzenie to jest nie do końca prawdziwe. W końcu nie każda kobieta pracuje w biurze, które narzuca pewne wymogi odnośnie stroju. Wbrew pozorom długość mini również może mieć zastosowanie w niektórych zawodach. Na tego typu sukienki do biura na pewno mogą pozwolić sobie panie, które pracują w barach, pubach i wszędzie tam gdzie ściśle formalny ubiór wyglądałby co najmniej śmiesznie. Długość ta równie dobrze sprawdzi się w zawodach artystycznych, gdzie nie ma zupełnie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o strój. Jednym zdaniem – sukienki mini można nosić wszędzie tam, gdzie dress code nie istnieje. Przy czym należy być czujnym. Często sukienki mini można pomylić z micro mini. Ten drugi rodzaj odkrywa już zdecydowanie za dużo i może zostać uznany za wulgarny.

Elegancka sukienka do biura – z czym założyć?

Odpowiednio dobrana sukienka do pracy to już połowa sukcesu każdej stylizacji do pracy. Jednak bez dodatków i ubrań, które ją dopełnią, jest niczym. Zacznijmy od początku. Jeśli obowiązuje Ciebie najbardziej rygorystyczny dress code to niestety nie masz zbyt wielkiego pola do popisu. W takiej sytuacji sukienkę midi możesz połączyć z eleganckim żakietem, klasycznymi czółenkami i delikatną, nierzucającą się w oczy biżuterią. Business smart dopuszcza już nieco więcej opcji. Dlatego sukienka do pracy w tej opcji może być już połączona z cardiganem, a biżuteria może być już bardziej wyrazista. Jeśli chodzi o buty to nadal stawiamy na wysoki obcas. Business casual – najluźniejszy z dresscode’ów biznesowych – pozwala na największą swobodę. Tutaj zamiast żakietu czy cardiganu świetnie sprawdzi się dzianinowa narzutka, a zamiast formalnych czółenek można postawić na wygodne baleriny, a nawet sandały. A co z sukienkami mini? Tutaj w zasadzie panuje kompletna swoboda w komponowaniu stylizacji. Warto jednak zachować pewną równowagę – jeśli stawiamy na sukienkę o długości mini, najlepiej wybrać modele z zabudowanym dekoltem, a ponadto zrezygnować z wysokich obcasów. Dzięki temu posunięciu strój nie będzie wyglądał wulgarnie, mimo całkiem odważnej długości sukienki do biura.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ