Siwe włosy mają inną teksturę niż pozostałe włosy, często są bardziej suche, czasami są grubsze lub cieńsze od włosów z pigmentem lub też zaczynają się kręcić. Pielęgnacja siwych włosów staje się konieczna w momencie, w którym zaczynają one być dość liczne.

Rodzaje siwienia

  • Siwienie naturalne, ma zazwyczaj podłoże genetyczne. Jeśli masz włosy kruczoczarne bardzo prawdopodobnym jest, że pierwsze siwe włosy będą widoczne szybciej niż u innych grup.
  • Siwienie przedwczesne, współczesne tempo życia, jedzenie pełne antybiotyków, niewłaściwa dieta, zanieczyszczone środowisko warunkują coraz szybsze postępowanie procesów starzenia włosów.

Przyczyny siwienia

  • Palenie tytoniu- Zakłada się, że dym tytoniowy jest źródłem dużej ilości wolnych rodników, które wywołują uszkodzenia genów, doprowadzają do degradacji komórek i w efekcie do przedwczesnego siwienia.
  • Spożywanie dużej ilości kawy i alkoholu
  • Stres- Nadmierne, bądź bardzo silne reakcje na różne bodźce mogą doprowadzać do powstawania zmian skórnych, w tym także nie wyklucza się przyspieszenia siwienia.
  • Niedobór witamin- Niedobór tych witamin poskutkuje osłabieniem pigmentacji włosów, co przyczynia się do utraty koloru włosów i pojawienia się siwych włosów.
  • Choroby tarczycy- jednym ze skutków zaburzenia jej funkcjonowania jest właśnie przedwczesne pojawienie się siwych włosów.

Pielęgnacja siwych włosów

Bo siwe, wypełnione powietrzem zamiast barwnikiem, włosy zazwyczaj są sztywne i suche. A suche włosy są bardziej podatne na zniszczenia – łamanie i kruszenie. Koniecznie trzeba pamiętać, aby takie włosy nawilżać, nawet codziennie. Wśród gotowych produktów nawilżających, godne polecenia są następujące: Odżywka do włosów suchych i zniszczonych Awokado i masło karité Ultra Doux Garnier, Oil Nutritive GlissKur, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych Biovax L’biotica, Biovax Latte Intensywnie regenerująca maseczka odbudowa osłabionych włosów + proteiny mleczne L’biotica, Balsam regenerujący z żeń-szeniem Seboradin.

Szampon do włosów siwych

szampon do siwych włosówNajlepszym rozwiązaniem dla siwych włosów jest mycie ich na co dzień łagodnym szamponem. Na przykład szamponem dla dzieci Babydream, płynem do higieny intymnej Sensitive Facelle, szamponem kojącym z naturalnym ekstraktem z lawendy Johnson’s Baby, żelem do mycia ciała i włosów Hipp, szamponem regenerującym z żeń – szeniem do włosów suchych i zniszczonych Seboradin a także szamponem nawilżającym z granatem i aloesem Alterra. Jeśli siwizna zaczęła wyraźnie dominować w waszej fryzurze, warto od czasu do czasu umyć włosy szamponami przeznaczonymi specjalnie do włosów siwych. Pomagają one bowiem utrzymać ładny biały lub srebrzysty kolor przeciwdziałając żółknięciu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ