Obecnie wypadające włosy to bardzo duży problem wielu kobiet. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele.

Dlaczego włosy wypadają

Wypadanie włosów tak naprawdę dotyczy każdego. Każdemu z nas włosy wypadają codziennie. Jeśli więc tracimy ich w ciągu doby do około 100, to nie ma powodu do niepokoju. Powodów jest bardzo wiele, na przykład:

 • spowodowane czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi np. poród, stres, gwałtowna utrata wagi
 • czynnikiem inicjującym proces łysienia są zaburzenie hormonalne z tworzący się bardzo często łojotokiem
 • przyczyny mechaniczne – zbyt mocno spinane i upinane włosy
 • przyczyny toksyczne – zazwyczaj dochodzi w wyniku zatrucia talem, rtęcią
 • po przebyciu chorób zakaźnych –wywołane jest przede wszystkim długo utrzymującą się wysoką gorączką
 • choroby ogólnoustrojowe – toczeń rumieniowaty, tarczyca
 • choroby skóry i skóry głowy
 • przyjmowanie silnie działających leków przeciwnowotworowych

Objawami, które pojawiają się na początku wypadania włosów mogą być na przykład: wzmożone tworzenie się łupieżu, tłusta i swędząca skóra głowy.

Łysienie plackowate i androgenowe

1. Łysienie plackowate- występuje u dorosłych i u dzieci, objawia się nagłą i ogniskową utratą włosów. Przyczynami łysienia plackowatego mogą być:

 • zaburzenia układu nerwowego (stres, nerwice,),
 • zaburzenia hormonalne (choroby nadnerczy i tarczycy),
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym (bielactwo,).

2. Łysienie androgenowe- dotyczy kobiet i mężczyzn, przyczyną łysienia androgenowego są androgeny. U mężczyzn powstaje w jądrach, natomiast u kobiet produkowane są przez nadnercza i jajniki.

Jak leczyć wypadanie włosów?

szampon do włosów wypadającychAby wyleczyć problem z wypadaniem włosów powinniśmy przede wszystkim stymulować wzrost nowych włókien. Robimy to przez regularne wmasowywanie w skórę głowy preparatów na bazie:aminokwasów, peptyd, keratyny, kolagenu, enzymów, fitohormonów, witamin, minerałów i minoksydylu. Musimy wiedzieć, że aby wszystkie składniki mogły wchłonąć i dotrzeć do brodawki naszego włosa, to koniecznie odpowiednio przygotować do tego skórę. Aby to zrobić musimy oczyszczać ją systematycznie peelingiem a także odpowiednim szamponem. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym wypadku masaż skóry i mezoterapia mikrogłowa, możemy wykonywać to samodzielnie w domu. Działania te na pewno wpłyną na porost i jakość nowych włosów. Jeśli chodzi o mężczyzn to trzeba wiedzieć, że dla nich również znajdzie się pewien rodzaj pomocy. Odpowiednim preparatem jest finasteryd. Występuje on w formie tabletek i wyhamowuje proces łysienia. Działa poprzez wstrzymanie wytwarzania męskiego hormonu – dihydrotestosteronu , który przyczynia się do problemu łysienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ