O Karaibach słyszeli wszyscy. To popularne miejsce w wielu znanych filmach. Zapewne nieraz marzył nam się sielski obrazek, gdzie siedzimy na plaży i popijamy mleko kokosowe. To wszystko może się łatwo spełnić, bowiem Karaiby – wakacje nie są takie trudne do zrealizowanie. Projekt jest całkiem prosty.
Na początku należy pamiętać, że średnia temperatura na Karaibach to 27 stopni Celcjusza. Najlepszą porą na odwiedziny magicznych Karaibów jest pora sucha. Przypada ona w czasie naszej zimy, czyli od grudnia do mniej więcej kwietnia. Od maja do listopada można spodziewać się huraganów, zatem taka wycieczka nie jest polecana w tym czasie.
Istnieje kilka najpiękniejszych karaibskich wysp. Jedną z nich jest Aruba. Stolicą Aruby jest Oranjestad. Budynki w tym mieście zapierają dech w piersiach. Inspirowane są bowiem architekturą holenderską i po prostu urzekają swym pięknem i czarem. Mnogość barw uwidacznia się zwłaszcza na plażach. Najpopularniejszą jest Eagle Beach. Biały piasek, ciepła, błękitna woda i ogromny gorąc to najtrafniejsze cechy tego miejsca. To dobre miejsce do sesji fotograficznej, która z pewnością będzie bardzo udana. Na plaży mamy możliwość skorzystania ze sportów wodnych czy napicia się czegoś na wzmocnienie.
Curacao również doświadczyło wpływów holenderskich. Nadaje jej to ogromnego uroku. Istnieje tutaj Mambo Beach, która jest dość szykowną plażą dla wybranych. Jest tam basen, bary i restauracyjki. To również dobre miejsce na błogi odpoczynek.
Barbados oferuje nam wiele darmowych plaż. One Sandy Lane jest jedną z wielu plaż, gdzie jest błękitnie i jasno. Spotkać tam można także żółwie. Niektórzy turyści nawet z nimi pływają. To niesamowite doświadczenie.
Wyspa Świętej Łucji to mieszana pogoda. Może nas tam zaskoczyć i słońce, i deszcz. Kolorowa przyroda jednak wynagradza niedostatki pogody. Wiele barw, mnóstwo zwierząt o niesamowitych kolorach, sprawia, że wyspa wydaje się niemal rajem na ziemi. Warto odwiedzić tam Pigeon Island Beach. Zobaczymy tam nie tylko jasny piasek i błękitne niebo, ale także możemy spoglądać na góry i to z hamaków czy huśtawek. To świetne urozmaicenie podróży.
Antigua zwana jest starą wyspą. Taką nazwę nadał jej Kolumb na cześć kościoła Santa Maria la Antigua, który znajduje się w Sewilli. Na Antigui znajdziemy aż 365 plaż, zatem zdecydowanie jest w czym wybierać! Mnogość kolorów jest wręcz niewyobrażalna.
Saint Kitts oferuje nam port. Frigate Bay posiada plażę, gdzie w jej okolicach można zobaczyć majestatyczne góry. Można tu znaleźć nieco ciemniejsze, jednak równie piękne barwy co na poprzednich plażach.
Decydując się na Karaiby, wiele osób wybiera jako opcję podróżowania rejs. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zobaczyć jak najwięcej. Wtedy mamy szansę zobaczyć przynajmniej 5, 6 czy nawet 7 wysp podczas jednego rejsu. Wybierając lot często musimy zdecydować, że odwiedzimy jedno czy dwa miejsca. Warto sprawdzić podczas planowania wycieczki, jaka opcja będzie dla nas najkorzystniejsza oraz na czym tak naprawdę nam zależy. Wówczas unikniemy rozczarowania.

www.fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ