Wakacje za pasem, więc ruszyło wielkie odliczanie! Czas się kurczy, a Ty w popłochu biegasz pomiędzy aerobikiem, rowerem i bieżnią. Chcesz przecież wyglądać pięknie i tak samo się czuć. Wystawiamy więc duży znak STOP i radzimy nabrać głębokiego oddechu, bo właśnie dziś zdradzimy Ci sprawdzony przepis na skuteczne odchudzanie!

W roli głównej – zielona herbata

Ile masz za sobą głodówek, restrykcyjnych diet i nieprzyjemnych wyrzeczeń? Pomimo stosowania się do zaleceń znanych mentorek, nie odnalazłaś swojego przepisu na szczuplejszą talię i lepsze samopoczucie. My natomiast wiemy, jak osiągnąć złoty środek pomiędzy tym, co zdrowe dla duszy i ciała! Zielona herbata bowiem potrafi zdziałać cuda!

Jak powstaje zielona herbata?

Zdrowotny napar powstaje z listków krzewu Camellia sinensis. W odróżnieniu od herbaty czarnej zielona mieszanka poddawana jest minimalnemu przetwarzaniu, tym samym nie biorąc udziału w procesie fermentacji. To oznacza, że zawarte w zielonej herbacie związki aktywne w bardzo niewielkim stopniu ulegają utlenieniu. Dzięki temu napar zachowuje najwięcej katechin. Te pierwotne antyoksydanty są sprzymierzeńcem pozytywnych zmian zachodzących w organizmie.

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Właściwości wspomagające odchudzanie to znak rozpoznawczy zielonej herbaty. Jej regularne picie działa niczym pobudzający trening cardio. Nie bez powodu więc na zielony napar mówi się „wielokierunkowy FAT-burner”. Zielona herbata bowiem pobudza rozpad nagromadzonych cząsteczek tłuszczu, niszczy komórki tłuszczowe i ułatwia ich spalanie, przede wszystkim w okolicach talii, czyli redukuje słynne „boczki”.

Jak parzyć herbatę?

Zanim zaczniesz raczyć się napojem bogów dwa – trzy razy dziennie, zwróć uwagę na sam proces parzenia herbaty. To on odgrywa szalenie istotną rolę, również w efektywnym spalaniu tłuszczu. Pamiętaj, aby nie zalewać listków wrzątkiem. Podczas parzenia herbaty, przykryj dzbanek pokrywką, a sam napar wypij w krótkim czasie. W ciągu kilku godzin od zaparzenia, zielona mieszanka traci swoje zdrowotne właściwości. Zobacz również  Czy umiesz zaparzyć herbatę?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zbawiennym wpływie herbaty na organizm, to polecamy odwiedzić herbata.info!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ