Alergia jest dolegliwością, która dotyczy coraz większej liczby ludności. Staje się ona chorobą cywilizacyjną, mającą wpływ na większość społeczeństwa. Osoby posiadające alergię spotykają się z różnymi niedogodnościami głównie ze strony układu oddechowego. W zależności od rodzaju alergii, osoby na nią cierpiące muszą unikać różnych czynników alergennych.
W przypadku alergii wziewnej, uważać należy przede wszystkim na pyłki kwiatów i drzew. W związku z tym wszyscy alergicy powinni znać i rozróżniać pyłki roślin oraz terminy ich pylenia. Najgorszym miesiącem w roku jest luty. Wówczas następuje apogeum pylenia drzew. Jednak konkretnie -co pyli w lutym? Największą ilość pyłu wydziela olcha. Zaraz po niej, w kalendarzu pylenia pojawia się leszczyna. Obydwa drzewa mają ogromny wpływ na organizm. Ich działanie powoduje powstanie trudności w oddychaniu, może wywołać kaszel i przyczyniać się do pojawienia się kataru siennego. Jednak co pyli w lutym oprócz wskazanych drzew? Popularną wśród działkowiczów a szkodliwą w okresie pylenia rośliną jest cis. Również on może przyczynić się do powstania reakcji alergicznej.
Kiedy wiadomo już co pyli w lutym, warto zastanowić się, w jaki sposób odróżnić alergię od przeziębienia, które zimą jest tak powszechne. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest długość okresu, w jakim występują dolegliwości. Jeżeli czas ten jest dłuższy od 2 tygodni, można spodziewać się, że męczący katar czy kaszel jest wynikiem alergii. Wówczas, każdy alergik powinien poznać kalendarz pylenia, by wiedzieć co pyli w lutym oraz w innych miesiącach w roku.

www.oytam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOzdoby na ścianę
Następny artykułCo w Krakowie?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ