Audi RS7 to usportowiona wersja modelu Audi A7- samochodu osobowego typu Liftback ze średnio-wyższej półki z segmentu E produkowanego przez giganta z Ingolstadt – koncern Audi AG od 2010 roku. Wersja RS7 zadebiutowała w 2013 roku i jest 5-metrowym eleganckim Liftbackiem o dużych, 20-calowych felgach (z możliwością zamontowania felg 21-calowych za dopłatą) z mocarnie wyglądającym przednim zderzakiem z siatką, a nie jak w modelu A7 z poziomymi liniami oraz z tylnym zderzakiem wyposażonym w dyfuzor i podwójną końcówkę wydechu.
Pod maską znajdziemy znany i sprawdzony silnik V8 biturbo o pojemności czterech litrów i mocy pięciuset sześćdziesięciu koni mechanicznych-silnik ten pozwala rozpędzić 1, 7 tonowy samochód w niespełna cztery sekundy do prędkości 100 kilometrów na godzinę.
W Audi RS7 spalanie podlega oszczędnościom dzięki systemowi odłączania połowy cylindrów. Wyposażony w silnik 4, 0 TFSI 560KM 412 kW samochód generuje średnie spalanie oscylujące w okolicach 16, 6l/100km. W przypadku średniego minimalnego zużycia paliwa przy oszczędnej jeździe może to być 11, 3l/100km, w przypadku normalnej jazdy w cyklu mieszanym minimalne zużycie paliwa wyniesie około 14, 4l/100km, zaś maksymalne średnie zużycie paliwa jakie można odnotować na przykład w przypadku jazdy wyłącznie w cyklu miejskim, który zwyczajowo generuje wyższe spalanie może wynieść nawet 24, 2 l/100km.
Producent deklaruje, że dzięki systemowi odłączania połowy cylindrów średnie spalanie może wynosić jedynie 9, 8l/100km, co w przypadku tak dużego silnika jest bardzo dobrym wynikiem.
Zużycie paliwa zależne jest oczywiście od indywidualnego stylu jazdy, prędkości, oraz terenu, po którym się poruszamy. W cyklu miejskim, w którym konieczne jest częste zatrzymywanie się na przykład na światłach, często zdarzają się korki, oraz jeździmy z prędkością, która nie sprzyja ekonomicznej jeździe średnie zużycie paliwa może być stosunkowo wysokie, jednak Audi RS7 to samochód sportowy, który swój potencjał pokazuje głównie w cyklu poza miejskim-jazda w trasie zawsze powoduje mniejsze zużycie paliwa.

www.getmoto.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ