Budownictwo modułowe coraz bardziej do nas przemawia. Nie mamy już problemu, aby zamieszkać w domu modułowym, czy też stworzyć z nich nowoczesny biurowiec. Na pewno budownictwo modułowe może być pomocne w rozwiązywaniu pewnego problemu z deficytem mieszkań oraz także towarzyszącej infrastruktury. Sprawdźmy czy warto na ten typ budownictwa postawić?

Zalety modułowego budownictwa

Systemy modułowe mają sporo zalet. Największą jest modułowość oraz stosowanie elementów konstrukcyjnych, które są gotowe do użycia. Są one bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu możemy zaprojektować oraz wykonać budynki o dowolnej wielkości, jak i także przeróżne układy pomieszczeń. Bardzo proste zasady łączenia oraz montażu kontenerów pozwalają wykonać szybko kompletny budynek w miejscu wskazanych, co jest na pewno oszczędnością pieniędzy oraz do tego czasu. W razie pewnej konieczności możemy także w łatwy i prosty sposób zwiększyć, czy też zmniejszyć wielkość budynku poprzez dodawanie lub też odłączanie kolejnych kontenerów, możemy także przenieść cały budynek w dowolnie wybrane miejsce.

Bardzo ważnymi zaletami modułowego budownictwa są: szybkość budowy, ograniczenie ilości odpadów poprzez optymalizację materiałów, elastyczność kształtowania, trwałość konstrukcji, możliwość budowania w najbardziej odległych lokalizacjach, precyzyjna budowa w warunkach kontrolowanych, gwarantowana jakość, jak i także zoptymalizowane wymiary.

Dom modułowy 35m2 – sprawdź dostępną specyfikację i zdecyduj, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie optymalne.

Spełnione normy bezpieczeństwa i inne wymagania

Modułowe budynki, które są wznoszone z przestrzennych prefabrykatów są stosowanym coraz częściej rozwiązaniem w wielu europejskich państwach. Taki trend możemy zaobserwować także w naszym kraju. Pod funkcjonalnym względem budynku te nie odbiegają niczym od standardów ogólnie przyjętych. Spełniają różnego rodzaju normy bezpieczeństwa, a poza tym dostosowane są do przepisów BHP oraz wymagań w zakresie cieplnej izolacyjności.

Elementy modułowe wyróżniają się naprawdę bardzo dobrymi parametrami. Wynika to z samego faktu, że są wytwarzane w warunkach kontrolowanych. Nad ich wysoką jakością czuwają specjaliści, produkcja jest powtarzana, a poza tym odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz technologii. To wszystko pozwala na wyeliminowanie bardzo kosztownych błędów projektowych. Jakby tego było mało, wybór obiektów postawionych z użyciem prefabrykatów jest świetnym sposobem na znaczne zmniejszenie eksploatacyjnych kosztów. W związku z zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań, na przykład paneli słonecznych bądź pomp ciepła, wszelkie przestrzenie są genialnie izolowane i tym samym nie posiadają cieplnych mostków.

Obecnie budownictwo modułowe w naszym kraju rozwija się niezwykle dynamicznie i może stanowić odpowiedź skuteczną na wszelkie współczesne potrzeby bezpieczeństwa, związane ze sporymi deficytami w zasobach budownictwa mieszkaniowego oraz towarzyszącej infrastruktury, na przykład szkoły  przedszkola na nowych osiedlach, co jest dotychczas rozwiązaniem raczej mało wykorzystywanym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ