Bufiaste rękawy stały się ponownie bardzo popularne w ostatnim czasie. Można powiedzieć, że znowu powróciły do łask. Jednak jest to dodatek stroju, który budzi pewne wątpliwości. Część kobiet nie jest do niego przekonana, wydaje im się że w takiej bluzce lub sukience wyglądają niekorzystnie, z kolei druga część cieszy się nową modą. Kto w takim razie powinien zdecydować się na taki krój, a kto powinien go unikać? A może bufki pasują każdemu?

W jaki sposób nosić bufiaste rękawy?

Popularność bufiastych rękawów rozpoczęła się już w latach 80-tych. Obecnie wracają w odmienionej formie, mianowicie są zdecydowanie większe, przez co bardziej efektowne. Przed zdecydowaniem się na zakup ubioru z takim dodatkiem, musimy pamiętać, że bufki znacznie powiększają ramiona, dlatego odradza się ich noszenie osobą, które posiadają z natury szerokie ramiona. Jednak nie ma co się kurczowo trzymać tej zasady.

Dla kogo będą odpowiednie bufiaste rękawy?

Jeżeli twierdzimy, że bufiaste rękawy nie są dla nas, nie powinnyśmy się tak kategorycznie do nich zniechęcać. Na początku powinnyśmy je po prostu przymierzyć, równie ważne jest dopasowanie rozmiaru bufek do naszej sylwetki. Pamiętajmy, że modą należy się bawić. Każda kobieca figura jest piękna i to od jej właścicielki zależy to co postanowi wyeksponować, a co ukryć.

Jeżeli posiadamy szerokie ramiona, a chcemy nosić na przykład bluzkę z bufkami, pamiętajmy żeby do mocniej rozbudowanej góry założyć węższy dół, na przykład spódnicę ołówkową lub obcisłe jeansy. Bufiaste rękawy mogą stanowić problem również dla kobiet, które posiadają dość obfity biust. W takiej sytuacji należy wybrać bluzkę lub sukienkę, która będzie posiadała luźniejszy krój.

Jak widać na wszystko jest sposób, podstawą jest jego odnalezienie. Gdy jesteśmy posiadaczkami szerokich ramion lub większego biustu znakomitym sposobem jest zestawienie bufiastej góry z butami na obcasie lub dłuższymi spodniami, dzięki temu trikowi optycznie wyrównamy proporcje sylwetki.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/bufiaste-rekawy-najnowszy-wiosenny-trend/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ