Jako istoty żywe nie jesteśmy zbudowani wyłącznie z mięśni i kości. Nasze ciała to tylko części naszego prawdziwego Ja, które sięga o wiele dalej poza rozumowanie naszego umysłu. Jesteśmy połączeniem wielu ciał, fizycznego, psychicznego (emocjonalnego) oraz astralnego. Każde z nich jest koniecznie do stworzenia nas, abyśmy mogli w pełni funkcjonować w tym świecie, którego widzimy każdego dnia.
Co to jest ciało fizyczne? Jest to nasza postać w tym świecie, którą dostrzegamy wzrokiem i dotykiem. Jest to zewnętrzna warstwa, narzędzie, pojazd w tym świecie. Mówi się, że to dusza posiada ciało ponieważ ona jest wieczna, a ciało śmiertelne.
Następnie mamy ciało emocjonalne, które można nazwać również energetycznym, psychicznym, mentalnym lub jak kto woli. W nim jest zapisane to jakimi osobami jesteśmy, jakie mamy charaktery, do czego mamy predyspozycję oraz talenty, kim tak naprawdę tutaj jesteśmy. Nie jest to nasz rzeczywisty obraz, lecz tylko ten w tym świecie w którym mamy zbierać doświadczenie, przeżycia, czerpać radość jak i cierpienie. To jest ciągłą nauka, tak jakby lekcja się nigdy nie kończyła.
Ciało astralne czyli dusza jest tymi prawdziwymi nami, tym źródłem skąd pochodzimy. Dusza jest nie tyle niewidzialna co nie może mieć fizycznego odniesienia w naszym świecie. Nie jesteśmy jej w stanie poczuć, dotknąć ani wyobrazić sobie. To skąd pochodzi jest poza naszymi możliwościami rozumowania nawet przez tych największych, którzy stąpali po naszym globie. Jedyna możliwość dowiedzenia się kim albo czym jest dusza jest poczekanie, poczekanie na swoją kolej.

www.guzikcidotego.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSystem Apple
Następny artykułCo to jest emigracja?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ