Każdy producent systemów operacyjnych i nie tylko pragnie użytkownikom swoim dostarczyć narzędzi o jak największej liczbie możliwości. Zarówno tych do personalizacji jak i działania w różnych kategoriach. Wiąże się to z koniecznością posiadania konta, profilu przypisanego tylko do nas, skupiającego nasze osobiste dane, ustawienia, upodobania oraz aplikacje.
Oprócz wyżej wymienionych cech, takie konto ma jeszcze jedną moim zdaniem najważniejszą zaletę – nasze dane nie są na stałe przypisane do danego urządzenia lecz do konta. A co nam to daje? W przypadku kupna nowego telefonu możemy błyskawicznie przetransportować nasze wszystkie dane łącznie ze zdjęciami, wiadomościami, kontaktami, aplikacjami a nawet notatkami na nowe urządzenie. Nie trzeba tego robić ręcznie lub przepisywać jak dawniej, nie mając możliwości przeniesienia ich.
Android pod tym względem dopiero dogania iOs-a, który swój system icloud dopracował w najmniejszym szczególe. Co to icloud jest i jak z niego korzystać? Jest to konto przypisane do systemu Apple, który jest wykorzystywany w ich telefonach, tabletach oraz komputerach. Mając iphona i macbooka możemy mieć dostęp do tych samych naszych danych, niezależnie na którym urządzeniu się znajdujemy. W przypadku Androida i Windowsa lub Linuxa nie ma o tym mowy, chociaż istnieją programy do synchronizacji tych urządzeń to jeszcze daleka droga aby możliwościami mogły dorównać producentowi zza Atlantyku.
Icloud jest również zabezpieczeniem naszego telefonu, którego możemy zdalnie zablokować w przypadku zgubienia lub kradzieży.

www.pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkoła uczuć – empatia
Następny artykułCiała człowieka

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ