Włosy, jeśli nie są odpowiednio zadbane, zamiast być naszą ozdobą, potrafią popsuć nasz wygląd całkowicie. Dotyczy to przede wszystkim włosów suchych, co jest dzisiaj koszmarem wielu kobiet. Farbowanie, prostowanie, intensywne suszenie – to wszystko sprawia, że wyglądają jak siano. Warto więc zastanowić się – co może im pomóc.
Wiele osób zastanawiając się, co na suche włosy może pomóc, szuka odpowiedzi w zwykłych odżywkach ułatwiających rozczesywanie. Inni stosują egzotyczne olejki czy oleje. W efekcie włosy jednak tylko na zewnątrz i tylko na chwilę wyglądają na zdrowsze. Po chwili są jednak po prostu tłuste, a po umyciu jeszcze gorsze. Bo żeby włosy odbudować, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że ich elementem budulcowym jest przede wszystkim białko. A to dodatkowo potrzebuje odpowiednich witamin, aby działać skutecznie. Dlatego też najlepsze są odżywki na bazie keratyny, która jest głównym białkiem budulcowym włosa. Jeśli chodzi o witaminy, to muszą one być dostarczane w takich postaciach, aby posiadały zdolność penetracji do środka komórek. Tylko wtedy będą mogły wykonać swoją pracę regeneracyjną.
Mówiąc o produktach, które wspomagają odbudowę suchych włosów, nie można skupić się jednak tylko na kosmetykach i maseczkach. Żeby włosy odzyskały kondycję, potrzebują też wsparcia od środka. Organizm musi mieć więc optymalny poziom nawilżenia, a także musi mieć dostarczane potrzebne mu składniki odżywcze oraz szereg witamin i minerałów. Dlatego tak ważna jest tutaj również nasza dieta.

www.mamipapi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArchitektura barokowa
Następny artykułCo na wzdęty brzuch?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ