Jednymi z częstszych dolegliwości trawiennych, na które skarżą się ludzie w dzisiejszych czasach, są wzdęcia. Pojawia się więc naturalne pytanie, co na wzdęty brzuch? Jak sobie poradzić z tym problemem?

Na początek ustalmy, czego z pewnością robić nie powinniśmy, jeśli mamy kłopoty ze wzdęciami. Powinniśmy starać się unikać produktów, które mają właściwości fermentujące i wzdymające. Należą do nich warzywa strączkowe, fasola, kukurydza, kalafior, grzyby, groch, wysokoprzetworzone węglowodany, sporej ilości osób nie służy też nabiał w postaci mleka, maślanki czy niektórych serów. Złym pomysłem jest jedzenie w pośpiechu lub popijanie jedzenia napojem, szczególnie gazowanym. Dlaczego? Podczas jedzenia w taki sposób do żołądka dostają się też spore ilości powietrza, które potem może powodować tam dyskomfort. Najlepiej starać się jeść małe porcje, na siedząco, w spokoju, odkładając komputer czy telewizor na bok. Napijmy się przed lub po posiłku, raczej nie w trakcie.

Co zrobić, jeśli wzdęcia już nas dopadły? Możemy się położyć i przeczekać, wspomagając się różnymi preparatami. Dobrze zrobią herbatki ziołowe, miętowe. Możemy wziąć krople na trawienie lub o właściwościach rozkurczających, np. dobrze sprawdza się Iberogast. Możemy też udać się do apteki, gdzie farmaceuta doradzi, co będzie najlepsze w naszym przypadku. Zazwyczaj wzdęcia po niedługim czasie przechodzą, czasem można ten proces dodatkowo przyspieszyć. Wzdęcia same w sobie nie są groźne, jednak powodują znaczny dyskomfort.

www.alebutik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ