Język polski jest bardzo bogaty i może poszczególne wyrazy mogą mieć kilka znaczeń. W wielu językach jest tak z pewnością. Nie jest to niczym zaskakującym. Warto zatem, zanim użyjemy w jakimś towarzystwie słowa, którego nie znamy sensu, przede wszystkim go poznać, aby nie poczuć się głupio, gdy mogłoby to wzbudzić śmiech lub nasze zażenowanie. Warto zatem dużo czytać czy to postów, informacji, dzienników, gazet, czy też książek. Powinniśmy także przebywać dużo czasu z osobami, które korzystają z trudniejszego zasobu słownictwa. Poszerza to nasze horyzonty, wiedzę i przede wszystkim nasz słownik. Bardzo szybko z ubogiego może się stać bardzo bogaty w różnorodne słownictwo, które nigdy nie wiadomo kiedy, mogłoby się nam przydać.
Co to anafora? W zależności od kontekstu użycia może to być centralna część Eucharystii lub także środek stylistyczny stosowany w poezji. Drugie znaczenie, najprościej mówiąc, polega po prostu na zastosowaniu takiego samego słowa lub kilku na początku kilku kolejnych wersów (linijek wiersza). Jest to typowy i powszechnie stosowany przez poetów zabieg stylistyczny, którego cele mogą być różne, wszystko zależy od tematu i sensu wiersza, jednak w większości zwraca on na coś uwagę lub daje do zrozumienia jak ważne coś jest.
Język polski jest niewątpliwie jednym z najtrudniejszych języków. Jednak każdy z nas powinien być z niego dumny i starać się robić wszystko, aby nadal się rozwijał. Sami powinniśmy się go uczyć całe życie i wzbogacać nasze słownictwo różnymi pięknymi słowami.

www.lov3.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo w Krakowie?
Następny artykułSzkoła uczuć – empatia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ