Wiosna i jesień to dwie pory roku, które wyznaczają pewną granicę dla właścicieli ogrodów. To moment, kiedy rozpoczyna się wykonywanie gruntowych porządków na terenie zielonym. Pomocne w tym będą odpowiednie sprzęty ogrodowe, w tym chociażby kosa Oleo Mac. Jakie dokładnie prace należy wykonać w swoim ogrodzie w czasie takich pór roku? Czego należy się spodziewać? Czy amator – ogrodnik będzie w stanie poradzić sobie z takimi pracami?

Wiosna w ogrodzie

Kto kocha wiosnę? Wszyscy! Po długich, zimowych miesiącach, które najczęściej spędzamy w domu z ciepłym kubkiem kawy lub herbaty, w końcu więcej czasu możemy spędzać na dworze. Cieszą się z tego zarówno dzieci, jak również dorośli, którzy z wielką przyjemnością oddychają świeżym powietrzem nie tylko na ulicy, ale również we własnym ogrodzie. No właśnie, wiosna w ogrodzie. Tak, wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę, że to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Pierwsze, wiosenne kwiatki powoli wystawiają swoje główki, liście zaczynają się dookoła zielenić, a ptaki rozpoczynają swoje radosne pieśni już od samego rana. No i jest jeszcze piękny dywan zielonej trawy. Stop! Czy na pewno już od samego początku będziemy mieli taki dywan na którym będzie można się relaksować? Najpewniej nie. Na wiosnę będzie potrzebna nam kosa Oleo Mac w wersji elektrycznej lub spalinowej, dzięki czemu cały trawnik będzie można skosić. Tak, przez zimę najpewniej trawnik nieco zarósł i na wiosnę trzeba będzie zadbać o jego odpowiedni wygląd. Nie można zapomnieć o tym, że trawnik taką kosą ścina się nie tylko na początku wiosny, ale przynajmniej raz lub nawet dwa razy w miesiącu, jeżeli ma cieszyć oko.

Jesień w ogrodzie

A co robimy jesienią? Przygotowujemy ogród do okresu zimowego. Duża część osób rozpoczyna od pochowania mebli ogrodowych pod dach, dzięki czemu nie będą one narażone na wilgoć i szkodliwe warunki atmosferyczne. Do tego trzeba dokładnie sprawdzić jakie sadzonki przed zimą powinny zostać wykopane z ziemi i ususzone, dzięki czemu przetrwają one zimę i na wiosnę będzie można je na nowo zasadzić. Nadal jest trawnik, który również przed zimą wymaga odpowiedniego potraktowania. Im mocniej zostanie on skoszony, tym większa pewność, że do wiosny przykryty warstwą śniegu nie urośnie taki bujny. Nadal przyda nam się więc sprawna kosa Oleo Mac, która pozwoli również na pozbycie się z ogrodu wszelkich chwastów i krzaków. Nie zapominajmy na zimę o odpowiednim zabezpieczeniu drzew, jeżeli takowe posiadamy na swoim ogrodzie domowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ