Bon turystyczny jest to pomoc, którą rząd rzucił polskim firmom z branży turystycznej. Właśnie ta branża szczególnie ucierpiała podczas epidemii COVID-19. Działanie takiego bonu jest proste. Przy jego pomocy można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Do kiedy można wykorzystać taki bon? Gdzie można go wykorzystać? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/bon-turystyczny-do-kiedy-mozna-go-wykorzystac-i-inne-informacje/ 

Do kiedy można używać bonu turystycznego i ile on wynosi?

Bon turystyczny należy wykorzystać do końca marca 2022 r.

Przyznawany jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon wynoszący 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon wynoszący kolejne 500 zł.

W jaki sposób skorzystać z bonu?

Żeby móc z niego korzystać należy: 

  • mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • aktywować bon (w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami),
  • osoby, które mają dziecko niepełnosprawne i chcą uzyskać dodatkowy bon (500 zł), muszą na PUE ZUS złożyć w tym celu oświadczenie.

Bonu nie dostaniemy w formie fizycznej. Występują one jedynie w postaci wirtualnej na profilu PUE ZUS osoby uprawnionej.

Bon turystyczny działa tak jak np. karta podarunkowa. Można przy jego pomocy płacić, aż do wyczerpania pełnej kwoty. Kwota, która dostępna jest do wykorzystania widoczna jest na bonie.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

W przypadku kiedy chcemy zapłacić bonem za usługę turystyczną, musimy:

  • podać specjalny numer (kod obsługi płatności),
  • następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em na numer telefonu komórkowego (podany na PUE ZUS przy aktywacji bonu).

Bonem możemy zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w na terenie naszego kraju przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego. 

Takie podmioty muszą być wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista tych podmiotów dostępna jest na stronie www.bonturystyczny.gov.pl.

Zobacz też: http://www.activisio.pl/zatrudnienie-na-czas-okreslony/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ