Moda na życie w stylu slow staje się coraz popularniejsza. Nic więc dziwnego, że zaczyna również gościć w naszej szafie. Jak podchodzić do kwestii ubrań z rozsądkiem? Jak dbać o to, aby nasza szafa prezentowała stylu slow fashion? Podpowiadamy w naszym najnowszym artykule!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/slow-fashion-czyli-swiadome-podejscie-do-ubran-poznaj-tajniki-tej-modowej-rewolucji/

Początki slow fashion

Moda na „powolną modę” ma swoje początki w 2007 roku. Pierwszy raz tego określenia „slow fashion” użyła Kate Fletcher. W taki sposób chciała ona określić trend, który miał zagościć w sferze ubrań i nawiązywać do życia oraz jedzenia w stylu slow. Uzupełnianie naszej garderoby może się również odbywać w przeciwieństwie do pędzącego konsumpcjonizmu i wbrew zasadom, które wpajają nam reklamy. Wcale nie jest tak, że musimy sięgać po najmodniejsze ciuchy z najnowszych kolekcji. Zdaniem popularyzatorów tej idei, lepiej kupić coś raz, ale w dobrej jakości i z trwałych materiałów, co będzie nam służyło przez długie lata.

Najważniejsze zasady slow fashion

Slow fashion, podobnie jak slow life, rządzi się swoimi prawami. Poniżej przedstawiamy więc kilka zasad, którymi warto się kierować, jeśli chcemy wprowadzić modę w stylu slow w swojej garderobie.

Mniej ubrań lepszej jakości

Bawełna, len, kaszmir są materiałami, które powinny dominować w naszej szafie, jeśli chcemy ubierać się w stylu slow. Ich najważniejszą zaletą jest to, że będą nam długo służyć, zawsze dobrze wyglądają, dają komfort ich noszenia oraz praktycznie nie wymagają żadnych dodatków. Warto kupować je w małych butikach, sprawdzać na metkach, gdzie zostały uszyte i inwestować w rodzime produkcje. Wówczas mamy gwarancję jakości oraz oryginalności.

Ubrania dopasowane do samego siebie

Czy znasz się na tyle dobrze, aby wiedzieć na pewno, w czym wyglądasz dobrze, a w czym niekoniecznie? Jeśli nie, czas najwyższy to zrobić. Ubrania warto dopasowywać do sylwetki oraz do własnego stylu życia. Wówczas unikniemy kompulsywnego robienia zakupów i sięgania po wszystko, co jest na promocji lub aktualnie w modzie. Ponadczasowe stylizacje oraz gotowe stylizacje powinny zagościć na stałe w naszej szafie.

Zadbane ubrania

Slow fashion wymaga odpowiedniej dbałości o nasze ubrania. Ma to szczególne zastosowanie, jeśli chodzi o ich pranie. Aby przeprowadzać je prawidłowo, należy sprawdzać, jakie zalecenia znajdują się na metce. Regularne prasowanie, najlepiej zaraz po tym jak wyschną po praniu, również przedłuży żywotność ubrań. Ponadto, jeśli zniszczą ci się buty, najpierw upewnij się u szewca, czy aby na pewno nie da się z nimi nic już zrobić. Jeśli zepsujesz zamek w kurtce, zanieś ją najpierw do krawcowej.

Zobacz też: http://www.umalgosi.pl/jak-slow-food-podbija-swiat/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ