Zaskakująco wielu autorów decyduje się na wydawanie swoich książek pod pseudonimem. Robią to z różnych powodów. Niektórzy chcą sprawdzić, jak publikacja poradzi sobie na rynku bez znanego nazwiska na okładce, inni nie chcą być kojarzeni ze swoimi rodzicami. Pisarze często decydują się na przydomek również wtedy, gdy chcą wydać powieść osadzoną w innym gatunku literackim, niż ich poprzednie dzieła. Tak było w przypadku Susan Kyle, znanej również jako Diana Palmer – książki autora ukazały się pod wieloma pseudonimami.

Twórcza praca od najmłodszych lat

Nauki humanistyczne nigdy nie były obce Dianie Palmer – książki autora zaczęły ukazywać się w roku 1979, jednak pisarka miała już wówczas za sobą karierę reportera. Publikowała także artykuły prasowe. Z zawodu jest nie tylko dziennikarką, ale także historykiem. Tytuł magistra z drugiej specjalizacji otrzymała, mając już ponad 50 lat. Jak widać, Diana Palmer nie zwalnia tempa, a na swoim koncie ma już niemal 200 opublikowanych książek.

Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym wyróżnienie magazynu Harlequin, tytuł “Romantic Times” oraz liczne nagrody sprzedażowe.

Diana Palmer – książki autora o miłości

Pisarka sprawdziła się zarówno jako twórca pojedynczych powieści, jak i wielotomowych serii. Wpłynęło to na popularność publikacji Diany Palmer – książki autora trafiły zarówno do tych odbiorców, którzy wolą krótkie, zakończone historie, jak i do czytelników wyjątkowo zaangażowanych w losy poszczególnych postaci. Najświeższym cyklem jej autorstwa, którego kolejne części ukazują się do tej pory, jest “Wyoming Men”. Wierni czytelnicy z pewnością znają także serię “Long, Tall Texans” i “Hutton”. Jedną z najwyżej ocenianych przez odbiorców publikacją Diany Palmer – książki autora zostały przetłumaczone na wiele języków, zatem jest to opinia czytelników z całego świata – jest właśnie drugi tom cyklu “Hutton”, czyli “Papierowa róża”.

Pojedyncze powieści autorka wydaje zarówno pod pseudonimem, jak i pod prawdziwym nazwiskiem. Dlatego nie dajcie się zmylić okładkom, poszukując jej twórczości w sklepie internetowym Skupszop.pl. Znajdziecie w nim wiele tytułów, opatrzonych jednym z dwóch nazwisk: Susan Kyle lub Diana Palmer. Są wśród nich książki:

  • “Pewnego razu w Paryżu”,
  • “Władca pustyni”,
  • “Desperado”,
  • “Magnolia”,
  • “Morderstwo w Panama City”.

Wymienione tytuły mogą podpowiedzieć nam, dokąd zabiorą nas ich bohaterowie. Diana Palmer przygotowała jednak również książki, które już dzięki samym okładkom przypadną do gustu wielbicielom romansów: “Sezon na miłość”, “Magia uczuć”, “Zgrany duet” czy “Gorączka nocy” to tylko niektóre z nich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ