Woda kolońska Przemysławka

0
439

Męska woda Przemysławka zupełnie niesłusznie kojarzy się wielu osobom wyłącznie z czasami PRL. Powszechnie dostępna z powodzeniem konkurowała z wodą brzozową. Po upadku komunizmu przeżywała okres zapomnienia, teraz na nowo zdobywa uznanie wśród mężczyzn w różnym wieku.

Historia wody kolońskiej Przemysławka

Woda kolońska Przemysławka rozpoczęła swoją karierę w 1919 r. w Poznaniu za sprawą Henryka Żaka. To on opracował wyjątkową recepturę, która została zachowana do dzisiaj.

Oryginalna kompozycja zapachowa szybko zdobyła uznanie i stała się symbolem gentlemanów okresu międzywojennego, oznaczała szyk i elegancję. Była symbolem szyku i elegancji. Najlepiej świadczy o tym fakt, że używał jej słynny Jan Kiepura.

Przemysławka szybko podbiła rynki zagraniczne i była eksportowana do Ameryki, Azji i Afryki. Dobrą passę wody kolońskiej przerwała II wojna światowa. Także okres powojenny nie był dla Henryka Żaka przyjazny. Jego fabryka została przejęta przez zarząd państwowy i przekazana zakładom kosmetycznym Lechia, później Pollena-Lechia. W 1997 r. zakład został sprywatyzowany, w 1998 r. wszelkie prawa do receptury i technologii wykupiła firma farmaceutyczno-chmiczna Syntez, która produkuje Przemysławkę do dzisiaj.

Powrót do korzeni

Mimo różnych perturbacji przetrwała oryginalna receptura Żaka i współczesna woda kolońska produkowana jest właśnie w oparciu o nią. To głównie zasługa pracowników, którzy dbali o jej zachowanie.

Woda kolońska Przemysławka charakteryzuje się bogatą nutą zapachową, która działa orzeźwiająco i odświeżająco. Nutę głowy stanowi zapach cytrusowo-kwiatowy (bergamotka, lawenda), nutą serca są zapachy ziół (szałwia, tymianek, kolendra). Bazą jest zapach egzotycznych drzew cedrowych i sandałowych. Ogólnie daje to bardzo przyjemny męski zapach, który nie jest zbyt intensywny, ale przez otoczenie odbierany jest jako bardzo miły.

Druga młodość

Obecnie woda kolońska Przemysławka przeżywa drugą młodość. To głównie zasługa barberów i zakładów fryzjerskich, które stosują ją nie tylko na koniec zabiegów pielęgnacyjnych, ale zajmują się także jej dystrybucją. Chętnie kupują ją nie tylko mężczyźni wracający wspomnieniami do czasów młodości, ale także przedstawiciele młodego pokolenia.

Ta woda kolońska z bogatymi tradycjami nie jest dostępna w sklepach sieciowych, ale można ją kupić w małych drogeriach stacjonarnych lub w sklepach internetowych. Przemysławkę oferuje na przykład sklep internetowy Galeria Kosmetyczna.

Przemysławka dostępna jest w 100 ml flakonikach z tradycyjną zakrętką lub z atomizerem ułatwiającym dozowanie wody kolońskiej po porannym goleniu.

Woda Przemysławka to klasyka wśród wód kolońskich, z tego względu chętnie sięgają po nią mężczyźni w różnym wieku. Kto raz jej użył, chętnie sięga po nią ponownie. Dominująca nuta cytrusowa uwalnia się dość szybko, ale pozostałe zapachy utrzymują się na skórze jeszcze do 4 godzin. Przemysławka to woda kolońska, którą można stosować nie tylko po porannym goleniu, doskonale sprawdza się także przed wieczornym wyjściem na spotkanie ze znajomymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ