Dieta i jej wpływ na cerę to bardzo rzadkie połączenie, które nie jest często przybliżane. W rzeczywistości dbanie o swoje ciało w postaci diety może powodować wpływ na naszą cerę, która również jest ważna, jeśli chodzi o naszą pewność siebie czy samopoczucie. W tym tekście przybliżamy wpływ diety na odchudzającej na naszą cerę, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie zagrożenia mogą czyhać na nas i naszą cerę, jeśli stosujemy diety odchudzające.

Jak dieta wpływa na cerę?

Cera, czyli skóra twarzy to bardzo estetyczna i reprezentacyjna część naszego ciała. Jak każda inna jest zależna od diety, jaką stosujemy oraz tego, co jemy. Skóra twarzy składa się z trzech warstw — naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Wszystkie te trzy warstwy skóry funkcjonują prawidłowo dzięki substancjom odżywczym, które dostarczamy organizmowi — tak samo, jak mięśnie czy inne części ciała. Od tego, jakie, w jakich ilościach i w jaki sposób dostarczymy substancje odżywcze, zależeć będzie to, co stanie z naszą cerą. Dieta ma zatem duży wpływ na cerę, a my możemy bezpośrednio i samodzielnie wpływać na jej stan.

Jak dieta wpływa na cerę

Co jeść, aby mieć piękną cerę?

Pierwszymi witaminami, które mają wpływ na naszą cerę, są witaminy B i C. Witaminy z grupy B łagodzą podrażnienia oraz dbają o odpowiednie nawilżenie skóry. Zapobiegają też powstawaniu zaskórników. Ogólnie witamina B poprawia koloryt skóry i ją wygładza. Witaminę B zajdziemy w płatkach owsianych, jajach, orzechach, makaronach czy pieczywie pełnoziarnistym. Witaminy z grupy C są naturalnymi antyoksydantami oraz pomagają dotlenić skórę i wzmocnić jej naczynka. Witamina C wspomaga też produkującej kolagenu, co jest bardzo korzystne. Możemy znaleźć ją np. w agreście, cytrynie, zielonym groszku czy pomidorze. Bardzo korzystna jest również witamina A, która pełni funkcje ochronne skóry. W diecie sprzyjającej cerze nie powinno również zabraknąć kwasów Omega 3, czyli oliwy z oliwek, czy awokado.

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez niektóre firmy cateringowe — co nie jest jeszcze zbyt popularnym ruchem, jest oferowanie diet na cerę lub ogólny stan skóry. Dieta pudełkowa, która będzie w formie posiłków gotowych do spożycia, może być zatem komfortowa, ale i też korzystna dla naszego wyglądu oraz cery. Catering dietetyczny w Gdańsku będzie uwzględniał w podstawowej diecie właśnie te składniki, które są korzystne dla naszej cery. Jeśli więc wybieramy catering dietetyczny, warto sprawdzić dietę pudełkową właśnie pod takim kątem.

Czego nie jeść?

Dieta może mieć również negatywny wpływ na naszą cerę. Stosując negatywne produkty, możemy nabawić się alergii, przebarwień czy zapaleń. Szczególnie szkodliwe jest regularne i długotrwałe używanie takich skalników. Z pewnością zaliczać się do nich będą tłuszcze trans, sól, ostre przyprawy, cukier, białe pieczywo czy kawa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ