Trudno o lepszy symbol wakacyjnego odpoczynku niż strój kąpielowy. Nie tylko uzupełnia on letnie stylizacje, ale wręcz stanowi ich podstawę. Do przymiarki tej części garderoby kobiety przygotowują się często miesiącami diet i treningów. Jak wybrać odpowiedni kostium? Co podpowiada moda i czołowi projektanci?

Strój jednoczęściowy

W niedalekiej przeszłości jednoczęściowy strój kąpielowy stanowił raczej konieczność niż prawdziwy wybór. Wybierały go panie o masywniejszej sylwetce, pragnące ukryć swoje nadprogramowe kilogramy. Dzisiejsza oferta https://www.renee.pl skierowana jest do różnych kobiet. Po kostium jednoczęściowy chętnie sięgają posiadaczki idealnej figury, z pomocą różnych fasonów bez trudu ukrywa się też przeróżne mankamenty sylwetki. Poszczególne modele zaprojektowane są w taki sposób, by optycznie wyszczuplać. Służą temu pionowe pasy, ale również asymetryczne falbany, frędzle czy koronkowe wstawki. Stroje jednoczęściowe dawno przestały być takie same, niezbyt ciekawe i najczęściej wykonane z czarnego materiału. Dzisiaj występują w wielu różnych kolorach, także tych bardzo krzykliwych jak czerwień, róż czy żółty.

Odważne bikini

Stroje dwuczęściowe preferowane są przez szczupłe panie, choć ich różnorodność pozwala obecnie każdej kobiecie znaleźć ciekawy model dla siebie. Wśród konsumentek furorę robią chociażby modele w stylu retro, przywołujące skojarzenia z wielkimi gwiazdami i złotą erą kina. W latach 30. minionego stulecia pojawiły się pierwsze dwuczęściowe stroje kąpielowe. Współcześnie do modowych łask wracają topowe wówczas rozwiązania. Mianowicie połączenie biustonosza z dołem o wysokim stanie. W XXI wieku podobne spodenki są chętnie stosowane, ponieważ pozwalają podkreślić kobiecy wygląd, przy jednoczesnym zakryciu niedoskonałości figury. Historia bikini także rozpoczyna się w dwudziestoleciu międzywojennym, choć nieco później, bo w latach 40. XX wieku. W dzisiejszym wydaniu z pewnością jest ono bardziej skąpe. Biorąc jednak pod uwagę, że współczesne kobiety często mają problemy z figurą, najczęściej wybierane są nieco bardziej zabudowane modele. Wyglądają w nich dobrze zarówno modelki, jak i zupełnie zwyczajne kobiety. Co jednak najistotniejsze, w takim stroju kąpielowym można poczuć się lepiej. A o to przecież chodzi na wakacjach.

Inne materiały

Sto lat temu, kiedy stroje kąpielowe znane współcześnie dopiero zaczynały zastępować wielowarstwowe kreacja na plażę, stosowano zupełnie inne materiały. Wykorzystywano przede wszystkim naturalne tkaniny. Przyjazne skórze, ale bardzo niepraktyczne w wodzie. Kobieta wybierająca dzisiaj nowe modne ubrania na lato ma do dyspozycji innowacyjne materiały. Po wyjściu z wody bardzo szybko wysychają, przez co nie trzeba od razu się przebierać. Ponadto efektywniej dopasowują się do kształtów ciała, nie uciskają, ale też nie zmieniają swojego położenia. W modzie plażowej przykłada się też większą wagę do jakości. Stroje kąpielowe przestano traktować wyłącznie jako praktyczny dodatek. Ich zadaniem jest podkreślanie kobiecego wdzięku oraz wpisywanie się w wizerunek modnej właścicielki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ