Skoro dieta francuskiego lekarza Dukana jest tak skuteczna, ale zarazem niebezpieczna, dlaczego by nie zmodyfikować jej? Sam Dukan mówił, że sukcesem jest minimalizacja podaży węglowodanów i tłuszczy a zwiększenie spożycia białek. Dieta OXY jest zatem nową dietą proteinową. Uznawana jest za alternatywę kontrowersyjnej diety Dukana. Czy warto ją stosować? Czy skutki są takie same jak w diecie francuskiego lekarza i co ze zdrowiem? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

Dieta OXY – co to za dieta?

Dieta OXY jest nową dietą proteinową. Jej twórcy zapewniają o takiej samej skuteczności jak w przypadku diety francuskiego lekarza Dukana jednocześnie gwarantując mniejsze niebezpieczeństwo. Jest jednak pewien mały haczyk. Otóż nie otrzymamy dokładnych wytycznych bezpłatnie. Na stronie z dostępną dietą zakłada się konto, wypełnia test psychometryczny i formularz, płaci i można już stosować!

Dieta OXY – ogólne zasady

Dieta OXY jest dietą poniekąd spersonalizowana, uwzględniająca parametry antropometryczne naszego ciała takie jak wzrost i masa ciała, a także wiek i płeć. Dodatkowo wypełnia się test psychometryczny, gdzie dzięki niemu uzyskiwane i obliczane jest zapotrzebowanie energetyczne. Przygotowywany jest jadłospis wraz z przepisami na poszczególne posiłki oraz z listą zakupów. Zasady diety OXY są proste – trzeba stosować się do wytycznych i przestrzegać diety. Składa się ona z czterech etapów oraz z fazy wyjścia z diety. W przypadku gdy jakiś produkt, składnik diety nam nie odpowiada, bo go nie lubimy, bo jest trudnodostępny, bo jest za drogi – mamy dostęp do listy zamienników z których możemy korzystać.

zasady diety oxy jakie posiada

Dieta OXY – etapy

Podstawowa cześć diety składa się z trzech etapów, z których każdy trwa równo 7 dni. Kolejno występuje etap czwarty, a po nim stabilizacja i jak twierdzi twórca diety – bezpieczne wyjście z niej.
•Tydzień pierwszy – DETOKS; pierwszy tydzień diety OXY ma za zadanie przygotowanie organizmu do oczyszczania. Podczas siedmiu dni pozbywamy się z organizmu zalegających toksyn, a co za tym idzie poprawiamy stan skóry, włosów i paznokci.
•Tydzień drugi – FAT BURNING; drugi tydzień diety ma za zadanie szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i utratę zbędnych kilogramów. Wprowadza się do diety białko w odpowiednich i zdrowych proporcjach.
•Tydzień trzeci – STEP; etap, gdzie dalej organizm pozbywa się zbędnych kilogramów oraz dodatkowo utrwalane są dotychczasowe efekty. Metabolizm, jak zapewnia twórca, pracuje na najwyższych obrotach. W codziennym jadłospisie pojawia się większa ilość białka pochodzenia roślinnego.
•Tydzień czwarty – BALANCE; w czwartym tygodniu stopniowo wprowadza się większą ilość produktów, można nawet znaleźć w jadłospisie coś słodkiego. Dzięki temu stosunek zawartości makroskładników – węglowodanów, tłuszczów i białek wyrównuje się.
•STABILIZACJA – czyli wyjście z diety; jest to faza wyprowadzająca z diety, dzięki czemu nasz organizm bezpiecznie powróci do „normalnego” odżywiania. Stabilizacja ma za zadanie uchronić przed efektem jo-jo.

Efekty diety OXY

Jeśli chodzi o efekty diety OXY to w większości przypadków one są. Strona internetowa, gdzie możemy taką dietę zakupić zachęca nas do jej kupna przez angażowanie celebrytów i blogerów do jej stosowania. W ten sposób możemy na stronie poczytać opinie i recenzje znanych osób. Pytanie tylko czy są one faktycznie miarodajne. U przeciętnego kuracjusza dieta spowoduje utratę zbędnych kilogramów, pytanie tylko czy wystarczy nam taka ilość? Dieta trwa około 4 tygodni, nie spodziewajmy się cudów w postaci utraty 20 kg w czasie jej trwania. Efekty diety zależą przede wszystkim od predyspozycji organizmu oraz od wytrwałości w jej stosowaniu. Należy pamiętać, że dieta OXY nie jest układana indywidualnie pod każdego pacjenta, stąd efekty mogą być różne. Dodatkowo należy pamiętać, że jest to dieta za którą należy zapłacić aby uzyskać dostęp do jadłospisu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ