Najważniejsze w naszym życiu seksualnym powinny być te chwile, kiedy potrafimy szczerze o nim rozmawiać. Wszelkie wątpliwości, a także pomysły ważne jest od razu rozwiązywać na bieżąco. Udany związek to także ten, gdzie partnerzy odczuwają satysfakcję ze stosunków seksualnych.  Sytuacje, w której Polki nie mają ochoty na seks to aż 58% wszystkich zdarzeń związanych z pożyciem seksualnym. Zastanówmy się zatem, dlaczego Polki mogę nie mieć ochoty na seks.

Gdy brak jest pożycia seksualnego

Jeśli w związku pojawi się okres, w którym partnerzy nie uprawiają seksu przez dłuższy czas, należy niezwłocznie ze sobą o tym porozmawiać. Jeśli partnerom jest zaś ciężko rozmawiać na ten temat, najlepszym wyjściem będzie wizyta u seksuologa. Tego typu sytuacje niestety pojawiają się w związkach długich stażem. Ale dlaczego akurat Polki nie mają ochoty na seks? Do najczęstszych przyczyn problemów łóżkowych, a dokładnie tego, że Polka może nie mieć ochoty seks należą:

 • problemy z partnerem
 • problemy w relacjach emocjonalnych z partnerem
 • partner traktuje kobietę przedmiotowo
 • partnerka straciła szacunek do partnera lub partner stracił do niej szacunek; może to nastąpić z różnych powodów, np. zdrady jednego z partnerów
 • Polka jest zmęczona fizycznie oraz psychicznie
 • Partnerka ulega presji ciągłego stresu
 • Polka ma kompleksy dotyczące swojego wyglądu
 • partnerka była wykorzystywana seksualnie
 • seks jest dla partnerki bolesny
 • partnerka nie odczuwa przyjemności z pożycia seksualnego
 • partnerka nie odczuwa popędu seksualnego

seksuolog pomoże jeśli kobieta wzbrania sie przed seksem

Jak powinien zachować się mężczyzna, kiedy kobieta odmawia seksu?

Sytuacja, w której kobieta notorycznie odmawia mężczyźnie seksu jest bardzo niekomfortowa i bolesna dla partnera. Rozwiązanie takiego problemu musi ono dotyczyć od razu konieczności zwrócenia się po poradę do specjalisty. Niemniej jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, nie warto się wzbraniać. Problemy łóżkowe mogą dotyczyć związków z długich stażem. Mogą być jednak kłopotem młodych związków. Spektrum powodów waha się w zależności od przypadku, dlatego też jest bardzo szerokie. Co ma zrobić mężczyzna? Z całą pewnością nie zmuszać, ponieważ to kwestia bardzo delikatna. Zmuszanie jest najgorszy rozwiązaniem. Z pewnością spowoduje, że kobieta jeszcze bardziej zamknie się w sobie. Najlepszym sposobem jest rozmowa. Warto nie zaczynać rozmowy od podejrzeń, że kobieta ma kogoś innego „na boku”. Subtelne zapytania, dotyczące troski o zdrowie i szczęście zapewnią odpowiednie dotarcie do zmartwień i potrzeb kobiety.

Pomoc seksuologa

Pomoc specjalisty jest nieunikniona, jeśli tylko sposoby radzenia sobie z problemem okażą się nieskuteczne. Jeśli tylko oboje partnerów chce powrotu do udanego pożycia seksualnego, wizyta u psychoterapeuty od spraw seksualnych, czyli  seksuologa jest właściwym rozwiązaniem. Wizyta u seksuologia nie powinna być jedynie koniecznością.

Dobrym nawykiem jest chęć rozwiązania istniejącego problemu z odpowiednim specjalistą. Nie zawsze jesteśmy w stanie sami sobie pomóc. Seks w długich związkach bardzo łatwo się psuje. Intymne życie należy więc właściwie pielęgnować. Z czasem ulega ono pewnemu „przegrzaniu” i monotonii. Jest to naturalne, ponieważ dostarczanie nieustannie tym samych doznań nie jest odpowiednim sposobem na utrzymanie dobrych stosunków płciowych przez długi czas. Istnieje pewna różnica w pożyciu seksualnym odczuwanym przez mężczyzn i przez kobiety. Płeć piękna bardzo często woli kiedy seks jest długi i namiętny. Nie jest to oczywiście reguła, ale kobiety są bardziej delikatne i czułe, dlatego też oczekują tej czułości od mężczyzn.

Podsumowanie

Jak widać Polka może mieć wiele powodów, aby nie uprawiać seksu. Co więcej, niejednokrotnie problemy te dotyczą relacji w związku. Nie ma udanego pożycia seksualnego w związkach, w których nie ma porozumienia. Seks jest dopełnieniem miłości, wspólnego życia, planów, celów i dążeń. Nie warto z góry podejrzewać partnerki o zdradę, jeśli ta nie ma ochoty na seks. Warto przyjrzeć się więc wspólnemu funkcjonowaniu i szukać powodów właśnie w relacji. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest rozmowa. I to niejednokrotna, należy za każdym razem z tym samym uporem maniaka podchodzić do partnerki, żeby wiedziała, że mężczyźnie na niej zależy. Ta jest gwarancją porozumienia, wyjaśnienia sobie pewnych kwestii. Powód braku seksu w związku jest jednak zdecydowanie często inny.

Polki są zgodne co do tego, że w większości przypadków chodzi o zmęczenie, które nie ma pozytywnego wpływu na popęd seksualny. Może czasem zatem warto pomóc partnerce w obowiązkach domowych, by nie czuła się na tyle zmęczona? Na pewno oboje na tym skorzystacie!

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ