Kiedyś lumpeksy odwiedzali głównie ludzie ubodzy, a kupowanie w nich było uważane za obciach. Kiedyś… Na szczęście sytuacja uległa diametralnej zmianie. Dziś second handy i komisy odzieżowe regularnie odwiedzają ikony mody i inne znane osobistości. Jeśli podążasz za modą i chcesz wyróżniać się na tle innych swoim oryginalnym stylem, nie wahaj się i krocz śladami gwiazd!

Trendy lubią się powtarzać

Zastanawiasz się dlaczego ktoś oddaje buty od Alexandra McQueena czy torebkę od Michaela Korsa do lumpeksu? Powody oczywiście mogą być różne, jednak zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że dane rzeczy wyszły z mody. Nie oznacza to jednak, że nigdy do niej nie wrócą. Komisy są pełne ubrań, które były modne sezon czy dwa temu, a obecnie nie są promowane na ekskluzywnych pokazach. Takie ubrania jednak wciąż świetnie wyglądają, a znając życie, za trzy sezony znowu pojawią się na okładkach topowych magazynów.

Komisy odzieżowe kontra sieciówki

Wystarczy przejść się ulicą lub przejechać autobusem, aby przekonać się, że większość ludzi ubiera się praktycznie tak samo. Popularne sklepy odzieżowe wytwarzają hurtowe ilości podobnych ubrań, co sprawia, że trudno odróżnić jedną osobę od drugiej.  Za to sklepy z odzieżą używaną to miejsce, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki. Możesz tam znaleźć ubrania od takich domów mody jak Prada czy Gucci w cenie nawet o kilkadziesiąt procent niższej od rynkowej. Jeśli cenisz sobie oryginalność i ekskluzywny styl – komisy odzieżowe są odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby.

Niska cena – wysoka jakość

Zawsze wydawało Ci się że ubrania od światowej sławy projektantów to coś, co postanie w strefie marzeń? Nic bardziej mylnego! W komisach odzieżowych znajdziesz markową odzież na każdą kieszeń. Kupując w second handach nie musisz martwić się o to, że ubrania będą zniszczone. Niska cena ciuchów „z drugiej ręki” wcale nie wiąże się z ich niską jakością. Z łatwością znajdziesz ubrania wykonane z materiałów wysokiej jakości – kaszmiru, jedwabiu czy wełny. Doświadczony personel komisów dba o to, aby ubrania wyglądały jak nowe (a przeważnie rzeczywiście takie są).

Troska o środowisko

Przemysł odzieżowy wytwarza olbrzymie ilości odpadów. Przy produkcji ubrań zużywa się także bardzo dużo wody. Dlatego powinniśmy dbać o jak najdłuższe utrzymanie odzieży w obiegu, a przyczyniamy się do tego, kupując w komisach odzieżowych.
Jeżeli o ekologii mowa, warto mieć na uwadze jeszcze jeden fakt. Powszechnie wiadomo, że ceny ubrań sprzedawanych w sieciówkach są kilkukrotnie zawyżone, a osoby, które je uszyły dostały za to niegodziwe pieniądze. Kupując odzież używaną okazujemy swój wyraźny sprzeciw wobec takich praktyk.

Używanych ubrań ekskluzywnych marek w idealnym stanie szukaj na TheTags.com

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ