W każdym domu znajduje się mnóstwo urządzeń AGD, które pobierają dużą ilość energii elektrycznej. Jeśli chcesz obniżyć rachunki za prąd i wodę, a jednocześnie zadbać o środowisko naturalne, zwróć uwagę na urządzenia, które oferuje polska marka Kernau. Wybór energooszczędnego sprzętu i jego odpowiednie użytkowanie, pomogą Ci podratować domowy budżet.

 Energooszczędne i ekologiczne sprzęty

Wybierając sprzęty AGD do domu, każdy z nas zwraca uwagę na inne funkcje i parametry. Dla jednych najważniejsza jest niska cena urządzenia, dla innych liczy się trwałość i niezawodność, a dla jeszcze innych funkcjonalność. Coraz więcej osób zwraca również uwagę na energooszczędność i ekologiczność urządzeń. Jeśli Ty również szukasz takich sprzętów, zwróć uwagę na produkty marki Kernau, który projektowane są z myślą o Polakach i środowisku naturalnym. Z tego względu, wyposażone są w funkcje, które pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd i wodę oraz równocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska. Głównym wyznacznikiem oszczędności jest klasa energetyczna – im wyższa, tym mniej energii zużyje nasze urządzenie.

Ekologia w kuchni

Jeśli chcesz żyć w zgodzie z naturą, zacznij dbać o środowisko naturalne. Możesz to zrobić segregując śmieci, odpowiednio przechowując żywność, a także inwestując w ekologiczne urządzenia AGD. Jednym z takich sprzętów jest Smart Cara marki Kernau, która redukuje ilość odpadów nawet o 90%, a dzięki zamontowanym filtrom węglowym usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy. Smart Cara to urządzenie przyjazne środowisku, ponieważ nie zużywa energii, gdy jest wyłączone. Pył, który powstaje podczas suszenia staje się naturalnym nawozem, dlatego z powodzeniem można go wykorzystać do nawożenia roślin. Wykorzystanie naturalnego nawozu przełoży się na ekologiczność wyhodowanych owoców i warzyw. Warto również wykorzystywać nowoczesne technologie, które znajdują się w sprzętach AGD, jak np. funkcję holiday czy ECO, które znajdziemy w chłodziarko-zamrażarce Kernau KFRM 18191 NF EX. Funkcja ECO automatycznie ustawia optymalną temperaturę w lodówce, tym samym obniżając zużycie energii do minimum. Natomiast funkcja holiday, doskonale sprawdzi się podczas wyjazdów, ponieważ utrzymuje optymalną temperaturę w pustej komorze, przy dużo niższym zużyciu energii.

Oszczędność w łazience

Mimo że w łazience, zazwyczaj mamy tylko jeden sprzęt AGD – pralkę, warto zadbać również o jej energooszczędność. Pralka, podobnie jak zmywarka, jest urządzeniem, które oprócz energii elektrycznej, pobiera również dużą ilość wody. Z tego względu, powinniśmy wybrać model nie tylko w wysokiej klasie energetycznej, ale również wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które pozwolą ograniczyć zużycie wody. Wiele modeli pralek Kernau zostało wyposażonych w system Eco Logic, który obniża zużycie energii w przypadku częściowego załadunku pralki – nawet do 50%. Oprócz tego, pralka pobiera mniej wody, a sam cykl prania trwa o wiele krócej. Warto również wybierać pralki z funkcją kontroli piany, jak np. model Kernau KFWM 754123. Gdy tylko system wykryje nadmiar piany, wypłukuje zbyt dużą ilość detergentu, pozwalając tym samym zaoszczędzić wodę. Koszty prania możemy zoptymalizować również poprzez wybór odpowiednich programów – do mało zabrudzonych ubrań wystarczające będą programy szybkie.

 

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ