Farbowanie włosów możemy wykonać nie tylko w salonie fryzjerskim, ale również w domu. W obu tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne farby fryzjerskie do włosów, które nie tylko zapewniają jednolitą i trwałą koloryzację, ale także dbają o kondycję naszych włosów.

Domowe farbowanie włosów

dobra farba do włosówDrogerie i sklepy internetowe oferują nam bardzo szeroki wybór farb do włosów i szamponów koloryzujących. Warto jest dostosować się do kilku wskazówek dotyczących farbowania włosów w domu:

I. Wybór koloru farby do włosów– Na opakowaniu produktu zawsze znajdziemy uwagi, jaki odcień uzyskamy biorąc pod uwagę kolor wyjściowy. Jednak należy pamiętać, że nigdy nie wyjdzie nam identyczny kolor jak na opakowaniu czy próbniku. Jest to natomiast tylko przybliżony odcień koloru.

II. Przed farbowaniem wykonajmy test alergiczny- Nałóż trochę farby na nadgarstek i odczekaj 15 minut, żeby sprawdzić czy nie wywołała podrażnienia.

III. Zapoznaj się z instrukcją obsługi farby do włosów – Pamiętaj o założeniu rękawiczek ochronnych i ręcznika na ramiona.

IV. W domowych warunkach najlepiej zmieniać kolor o 2-3 tony- jeśli jednak chcemy zmienić kolor o więcej tonów to warto wybrać się do salonu fryzjerskiego.

V. Włosy po koloryzacji wymagają specjalnej pielęgnacji- Sięgaj po kosmetyki do włosów zawierające filtr UV i pentanol, który wzmacnia strukturę osłabionych włosów.

Profesjonalne farby do włosów

Najlepszym wyborem farby do włosów są te bez amoniaku, zawierające ochronne filtry UV i składniki odżywcze. Dodatkowo farby te doskonale i na długo pokrywają włosy, oraz chronią ich barwę i strukturę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Aby wybrać dobrą farbę do włosów, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy:

  • nie obciążająca naszych włosów
  • nie wywołująca silnych reakcji alergicznych
  • nie podrażniająca skóry głowy
  • nie wywołująca drażnienia i pieczenia oczu
  • w przystępnej cenie
  • z długotrwałym efektem
  • pielęgnująca nasze włosy
  • nie zawierająca amoniaku
  • skład opary na produktach wysokiej jakości
  • przyjemnym zapachu

Jak pielęgnować włosy po koloryzacji?

Koniecznie powinniśmy pamiętać o używaniu specjalnych szamponów, odżywek i maseczek do włosów. Dobre farby do włosów powinny je odżywiać, wzmacniać i regenerować po odbytych zabiegach. Dodatkowo dobrze jest także decydować się na regularne strzyżenie włosów. Szampon do włosów musi delikatnie oczyszczać włosy, bez pozbawiania ich naturalnej powłoki ochronnej. Zapobiegnie to nadmiernemu ich przesuszeniu. Dodatkowo powinniśmy ograniczyć stosowanie suszarki i prostownicy. Ciepło przyśpiesza proces blaknięcia koloru i powoduje uszkodzenie struktury włosa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ