Odzież damska to jedna z kategorii produktów najczęściej wyszukiwana przez kobiety w sklepach internetowych. Trudno się dziwić, to przecież niezwykle wygodne! Do tego dochodzi jeszcze aspekt unikalności i indywidualnych cech odzieży, na jaką możemy natknąć się online. Poznaj inne powody, dla których warto kupować w sieci!

Oszczędność finansów i czasu

W sieci pojawia się coraz więcej interesujących polskich marek odzieży, której nie sposób dostać nigdzie indziej. Świetnym przykładem mogą być ciuchy marki Fern, czyli nietuzinkowa odzież dla kobiet w każdym wieku. Kupowanie ubrań online jest niezwykle korzystne zarówno dla naszego czasu wolnego, jak i wydolności portfela. Dzięki możliwości przeglądania odzieży w internecie możemy w spokoju zastanowić się, czego naprawdę potrzebujemy i jak wiele pieniędzy jesteśmy w stanie na to przeznaczyć. Przy tradycyjnej formie zakupów trudno o rozwagę i chłodne kalkulacje – sprzedaż w sieciówkach licznie wypełniających centra handlowe prowadzona jest w atmosferze wyścigu z czasem – kończą się niezwykle atrakcyjne promocje, po tę samą rzecz ustawiają się inne zakupowiczki, a czas spędzony w przymierzalniach gwałtownie topnieje, sprawiając, że czujemy pewien rodzaj presji: “skoro już wybrałam się na zakupy, naprawdę powinnam coś przynieść do domu”. W ten sposób nasze szafy wypełnia mnóstwo ubrań, które założone zostały raz lub nawet nie doczekały się premiery – wszystko ze względu na nierozsądne, pochopne decyzje. W przypadku kupowania odzieży marki Fern sprawa wygląda zupełnie inaczej. Mamy czas na podjęcie decyzji, nie musimy tracić go na przekopywaniu się przez niezliczone wieszaki z odzieżą i możemy zrobić zakup bez gorączkowego pośpiechu niejednokrotnie towarzyszącego wypadom do galerii handlowej.

Ubrania zgodne z ideą cruelty free

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ubrania marki Fern to odzież stworzona w duchu idei cruelty free, a więc bez wykorzystania jakichkolwiek surowców, których zdobycie zakładałoby skrzywdzenie jakiegokolwiek zwierzęcia. Ubrania są więc pozbawione dodatków ze skóry, pereł, futer czy jedwabiu. Kupując je, mamy pewność, że wspieramy modę stworzoną bez cierpienia innych istot żywych.

Slow fashion to „mądra moda”

Jeśli masz już dość szaf przepełnionych ciuchami, których nigdy nie ubierasz, przy jednoczesnym prześladującym Cię wrażeniu, że naprawdę nie masz się w co ubrać, zmień filozofię kupowania nowych ciuchów. Zrezygnuj z wszelkich zakupów, które czynisz impulsywnie i okazyjnie – nawet jeśli ta bluzka kosztowała połowę mniej niż przy wprowadzeniu kolekcji na wystawy, przemyśl, czy rzeczywiście do Ciebie pasuje, jest potrzebna i nie masz w szafie czegoś podobnego. Albo zainwestuj w ubrania tworzone w myśl idei slow fashion, które powstają w małych nakładach, przy wykorzystaniu najlepszej jakości dzianin i tkanin oraz w uniwersalnym stylu, stanowiąc inwestycję na długie modowe sezony.

Publikacja: insane.agency

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ