Aby odpowiednio pomalować włosy musimy wiedzieć jak to zrobić. Bardzo częstym błędem jest zaczynanie malowania od przodu głowy. Warto jest więc zapoznać się z zasadami malowania włosów, tak aby nie tylko cieszyły oko ale również aby farba pokryła całość jednolicie.

Nakładanie farby

farbowanie włosów od tyłuFarbę zaczynamy nakładać zaczynając przede wszystkim od odrostów, dlatego powinniśmy zrobić przedziałek przez środek głowy od czoła aż do karku. Podstawowa rzeczą, która powinniśmy wiedzieć jest to, że zaczynamy malować jako pierwszą partię z tyłu głowy. To właśnie tam najczęściej włosy są najciemniejsze, więc wymagają dłuższego czasu pokrycia farbą. Takim sposobem malujemy je ku przodowi. Po nałożeniu farby na odrost, na całej głowie, sprawdzamy czas i liczymy go od momentu ukończenia nakładania. Jeśli chodzi o zmywanie farby to przede wszystkim powinniśmy umyć farbowane włosy dwa razy szamponem do włosów farbowanych. Nie możemy także zapomnieć o nałożeniu odżywki, którą do farby dołącza producent. Pozwoli to zamknąć łuski włosa, zachować kolor na dłużej i, co ważne, włosy będą gładkie, a nie wysuszone i szorstkie. Dodatkową zaleta będzie nałożenie odżywki na włosy i owinięcie ich folią i ręcznikiem na około 15 minut. Wspomoże to wnikanie składników odżywczych. Na koniec spłukujemy włosy zimną wodą przez 15-30 sekund nie polewając nią skóry głowy, żeby nie przeziębić cebulek.

Jak często farbować włosy?

Aby nie zniszczyć włosów powinniśmy je malować najczęściej raz w miesiącu. Zazwyczaj wszystkie farby do włosów utrzymują się 3-4 tygodnie. Warto jest też wiedzieć, że przez 2-3 tygodnie, należy stosować odżywki regenerujące. Kosmetyki domkną łuski, dzięki temu kolor wolniej będzie się wypłukiwał. Powinniśmy sięgnąć po odżywki do włosów farbowanych, przeznaczone do konkretnego odcienia. Nie tylko przedłużą trwałość koloru ale również jej intensywność.

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Brudna skora głowy po malowaniu włosów farba to bardzo częsty problem. Istnieje jednak kilka sposobów, aby zapobiec zabarwieniu skóry lub też zmycie jej. Jeśli chcemy zapobiec zabrudzeniu to przed koloryzacją powinniśmy posmarować skórę wokół włosów czymś tłustym, na przykład balsamem. Jeśli natomiast skóra jest już zafarbowana a woda z mydłem nie pomaga to świetnym sposobem na zmycie jej jest sok z cytryny. Wystarczy nią potrzeć brudne miejsce. Możemy także spróbować wacikiem nasączonym wazeliną/tłustym kremem, tonik z zawartością alkoholu albo mleczko do wodoodpornego demakijażu.

[Głosów:11    Średnia:2.1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ